Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Projektowanie stron www a działania e-marketingowe

  • Autor  Promocja

man 1915351 1280Projektowanie stron internetowych to usługa niezwykle skomplikowana, ponieważ wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy technicznej, ale także umiejętności graficznych oraz znajomości zagadnień związanych z użytecznością. Niezwykle ważne jest też to, aby powstająca strona www była przystosowana do celów marketingowo-strategicznych, jakie zostały do niej przypisane już na etapie tworzenia planu biznesowego ? inaczej wygląda bowiem strona sprzedażowa, inaczej informacyjna, a jeszcze inaczej np. blog.

Projektowanie stron dla kampanii internetowych

Strona www stworzona specjalnie dla kampanii internetowej zwykle nazywana jest landing pagem, czyli tzw. stroną lądowania dla użytkowników, którzy wyrazili zainteresowanie jej zawartością już wcześniej, na etapie reklamy. W większości przypadków celem takiej witryny jest zbieranie zapytań biznesowych.

Projektowanie stron tego typu jest nieco łatwiejsze niż tworzenie chociażby strony firmowej, ponieważ zwykle skupiają one w sobie jeden cel i nie zawierają elementów, które mogłyby ewentualnie rozpraszać uwagę użytkowników. Muszą zawierać natomiast atrakcyjne i raczej krótkie treści, zawołania do działania, a także formularz kontaktowy. Warto dodać też numer telefonu, aby użytkownik odwiedzający daną witrynę mógł samodzielnie wybrać preferowaną formę kontaktu. Całość musi być jednak nie tylko użyteczna, ale także atrakcyjna wizualnie, ponieważ już niejednokrotnie zostało potwierdzone, że w dzisiejszym świecie odbiorca najpierw ogląda grafikę, a dopiero później przechodzi do innych kwestii.

Projektowanie stron pod pozycjonowanie

Podczas projektowania strony firmowej, dla której od początku przewidziane jest pozycjonowanie, należy pamiętać o elementach optymalizacyjnych, dzięki którym nawet bez samego link buildingu serwis będzie naturalnie piął się w górę w wynikach wyszukiwania Google?a. Słowa kluczowe, title, description, znaczniki H1 czy H2 to tyko wierzchołek góry lodowej. Tutaj projektant strony powinien zasięgnąć porady specjalisty SEO już na etapie tworzenia projektu. Późniejszy kontakt może skończyć się wieloma poprawkami, które będzie trzeba wprowadzić na stronie, co wiąże się z dodatkowym nakładem pracy.

To o czym należy pamiętać, jeśli chodzi o projektowanie strony www to to, że jedna osoba nie musi posiadać całej wiedzy. Dobrze gdy nad projektem pochyli się cały zespół specjalistów i każdy dołoży do niego coś od siebie. Zadaniem samego projektanta będzie połączenie wszystkich uwag i stworzenie strony, która będzie odpowiadała nie tylko na potrzeby klienta, ale także jego odbiorców.

Więcej praktycznych informacji na: http://webuzzeria.com/

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us