Menu

Dzień dziecka z wędką w ręce

  • Autor 

 

zawodylegdzieci 18Jednym z jaworznickich kół Polskiego Związku Wędkarskiego, który urządził dla najmłodszych tradycyjne zawody z okazji Dnia Dziecka, było Koło z Dąbrowy Narodowej, a zawody rozegrano na stawach w Łęgu.
3 czerwca, w niedzielę dwugodzinne połowy zakończyły się sukcesami kilku i kilkunastolatków, którzy do swoich siatek wrzucili od kilkudziesięciu gramów do kilku kilogramów ryb.

Wędkujących odwiedził prezydent Pan Paweł Silbert, który od dawna zainteresowany jest wędkarstwem, a chyba tylko brak czasu powoduje, że nie wziął jeszcze wędki do ręki aby zapolować na piękne okazy ryb.
Prezydent wręczył dzieciom upominki i nagrody, i gratulował im świetnych wyników, podkreślając fakt, że nie spędzają one czasu wyłączenie przez komputerem, czy telewizorem, ale korzystają z dobrodziejstw natury, poznając fizjologię i zwyczaje wodnych żyjątek.
Zawody wygrała przedstawicielka dziewcząt - panie i dziewczęta można coraz częściej spotkać nad wodą z kijem w ręce. To nowa jakość tego hobby zarezerwowanego do niedawna w zasadzie tylko dla mężczyzn.

 

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us