Menu

ogłoszenie bezpłatne

Aktywne dzielnice - Niedzieliska rozpoczęły cykl imprez

  • Autor 

 

aktdzielnicen90618 160Aktywne dzielnice rozpoczęły swoją ekspansję na miasto.

W Jaworznie trudno jest o integrację mieszkańców a to z tego powodu,. ze nasze miasto jest bardzo rozległe obszarowo. jak wiadomo, mamy powierzchnię równa powierzchni Waszyngtonu, w którym mieszka prawie 700 tysięcy ludzi.

W Jaworznie tylko około 90 tysięcy, więc różnica w gęstości zaludnienia sjest widoczna gołym okiem. To powoduje, ze choćby z powodu konieczności dotarcia do jakiegoś wydarzenia nie każdy może z niego skorzystać.


Miasto wpadło na pomysł, że skoro nie przyszła góra do Mahometa, to Mahomet przyszedł do góry i tym, sposobem w najbliższym czasie w dzielnicach odbędzie się 26 pikników - festynów, w których będą mogli wziąć udział mieszkańcy najbardziej odległych od centrum osiedli.
aktdzielnicen90618 26Początek akcji ?Aktywne dzielnice? - Tour rozpoczął się w sobotę, 9 czerwca w Niedzieliskach na boisku Szkoły podstawowej nr 3.
Impreza jak to impreza piknikowa, festynowa - mnóstwo atrakcji dla dorosłych i dla dzieci z przewagą tych, w których mogą wziąć udział całe rodziny.

Konkurencje sportowe, zabawy logiczne, sprawnościowe, intelektualne na całym terenie otoczenia szkoły, a w centralnym punkcie scena i występy.

Niedzieliska mają ten atut, ze działa tu Orkiestra eM band, toteż muzycznie rozpoczęto z wielkiego górnego "C" wraz z Kamilem Franczakiem.

 

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

aktdzielnicen90618 146Ale i inne występy były rewelacyjne. Że wspomnimy Zespół śpiewaczy Jaworznianki, czy uczniów i uczennice szkoły.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się spektakl przygotowany przez nauczycieli szkoły nr 3, pod hasłem wszyscy jesteśmy dziećmi, na motywach wierzy Jana Brzechwy.

Doskonale zinterpretowane takie poetyckie przeboje dziecięce jak Samochwała, Skarżypyta, Leń, czy Kłamczucha, zadeklamowane z odpowiednim zacięciem aktorskim, w przezabawnych przebraniach, zgromadziły dużą publiczność i zostały przyjęte wielkimi brawami.

Pierwszy raz w naszym mieście, zakopano, zamurowano tak zwaną kapsułę czasu.

aktdzielnicen90618 56Na taki pomysł wpadli nauczyciele i dyrektor, Pan Zbigniew Bluj, którzy postanowili zgromadzić charakterystyczne dla szkoły, dla dzielnicy i dla miasta materiały, rysunki, opisy rzeczywistości, zdjęcia, i zamurować je na 30 lat w otoczeniu szkoły. Napis na grawerowanej tablicy umieszczonej na stylizowanym cokole brzmi:

?Kapsuła czasu wykonana 9 czerwca 2018 roku przez społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 z oddziałami Integracyjnymi im. Jana Kochanowskiego w Jaworznie.
Nie otwierać przed rokiem 2048?.

Wielu z nas już nie doczeka tej chwili, kiedy będzie można kapsułę odkopać, nie wiadomo, czy zawartość wytrzyma próbę czasu, wszak to nie taki papier jaki niegdyś, który przetrwał wieki.
To nie taki tusz, nie taki atrament. Ale nadzieję trzeba mieć, że coś przetrwa.
Do kapsuły drobiazgi włożyli oprócz uczniów i dyrekcji, Zastępca Prezydenta Miasta, Pan Tadeusz Kaczmarek i Panie Ewa Zuber, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej i Maria Materla, Radna Sejmiku Sląskiego, oraz przygotowani na tę okoliczność mieszkańcy.
A my mamy jak naszą, być może również ponadczasową kapsułę czasu, jaką jest GALERIA ZDJĘĆ. Zapraszamy do obejrzenia tego, co udało nam się podczas pikniku zarejestrować.

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us