Menu

Ogólnopolskie Zawody Wędkarskie Osób z Niepełnosprawnością

  • Autor 


zwodyniepelnospr070718 94W dniu 7 lipca w Jaworznie, na stawie ?Grajdołek" po raz IX odbyły się Ogólnopolskie Zawody Wędkarskie dla Osób z Niepełnosprawnością. Organizatorami zawodów była Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym ?Ratownik Górniczy" wspólnie z Kołem PZW nr 94 Jeleń przy wsparciu Jaworznickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.
Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Jaworzna. Rywalizacja odbywała się metodą spławikową na jedną wędkę. Zawodnicy mogli korzystać z pomocy opiekunów. W zawodach uczestniczyło 21niepełnosprawnych wędkarzy z różnych rejonów kraju.


Zawody dla osób niepełnosprawnych w naszym mieście odbywają się cyklicznie i są jednymi z największych tego typu zawodów w Polsce.
zwodyniepelnospr070718 3Dzięki dobrej organizacji i wsparciu jakie fundacja otrzymuje od firm i instytucji oraz pomocy wędkarzy z PZW, zawody w Jaworznie cieszą się coraz większą popularnością wśród niepełnosprawnych wędkarzy. Najlepszym dowodem na to jest duża liczba uczestników, którzy przyjeżdżają do nas z tak odległych miast jak Warszawa, Radom, Puławy, Skierniewice.


Nagrody i trofea dla uczestników ufundował Prezydent Miasta Jaworzna, firma Fud-Men oraz PZW Katowice. Wręczenia dokonała zastępca Prezydenta, Pan Tadeusz Kaczmarek, Pani Maria Materla, pełnomocnik prezydenta Miasta do spraw osób niepełnosprawnych oraz władze fundacji ?Ratownik Górniczy? i zarząd Koła PZW w Jeleniu.
Organizatorzy dziękują za wsparcie i pomoc w organizacji zawodów darczyńcom oraz członkom koła PZW nr 94 Jeleń.


Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us