Menu

Velostrada już jest codziennością w Jaworznie

  • Autor 


velostrada0918 133 HDRVelostrada, czyli po naszemu rowerowa autostrada, pierwsza w naszym kraju, otwarta została z wielkim hukiem, który zapewne rozlegał się będzie jeszcze długo w mieście, bowiem zainteresowanie zarówno jaworznian, jak i przyjezdnych jest bardzo duże.

Już w dzień po, widziano w Jaworznie samochody z rejestracjami z odległych miast, z rowerami na dachach - goście przyjechali do nas, aby przejechać się na dwóch kółkach taką autostradą, o której mogą jedynie pomarzy.  A co będzie w weekend? Pewnie ruch, jak na Marszałkowskiej w stolicy.


velostrada0918 61Ale, mają również pole do dumy zwykli jaworznianie, którzy skrzyknęli się w grupie pod nazwą Integracja Dróg dla Rowerów w Jaworznie.

GALERIA ZDJĘĆ

Bez ich wizji i uporu nie byłoby dziś tak łatwo, jak nigdy dojechać z jednego końca miasta na drugi dziesięciokilometrową piękną zarówno pod względem wizualnym, jak i widokowym, drogą.

Rowerzyści, jak zwykle w wypadku wielkich dwukołowych imprez spotkali się na rynku, skąd wyruszyli w trasę, aby przejechać całość drogi.

A byli wśród nich przyjaciele z miast ościennych, nigdy niezawodzący w dniach największych naszych przedsięwzięć rowerowych. Były władze miasta w osobach Prezydenta Pana Pawła Silberta i Pani Moniki Bryl, był Poseł na Sejm, Pan Dariusz Starzycki, byli radni, i setki, setki jaworznian.

velostrada0918 157Niecałe dwie godziny jechali najwolniejsi, aby wrócić na rynek i wysłuchać świetnego koncertu grupy KOX, znanego z doskonałego wykonania rockowych utworów z lat 80, 90.

Dzień to znaczący dla wszystkich jaworznian, dzień przełomowy dla miejskiej komunikacje w mieście, gdzie ideą staje się doprowadzenie do takiej sytuacji, w której liczba samochodów na ulicach będzie się zmniejszać na korzyść właśnie rowerów oraz komunikacji zbiorowej, również w naszym mieście pionierskiej, bo elektrycznej.
Zapraszamy do naprawdę wielkiej GALERII ZDJĘĆ z otwarcia Velostrady i z pierwszego przejazdu setek jaworznian..

A poniżej prezentujemy zdjęcia z koncertu grupy KOX, która uświetniła doskonałym hardrockowym graniem całą imprezę.

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us