Menu

ogłoszenie bezpłatne

Trwa Tydzień Seniora - czwartek w geosferze

  • Autor 

tydzseniora 3 34Pogoda okazała się zaczarowana dla naszych seniorów.

Kiedy tylko Oni mają swoje dni, swoje imprezy, swoje spotkania, niebo robi się przynajmniej w części niebieskie, deszcz odchodzi na inne tereny, a słońce przygrzewa tak, że nie trzeba męczyć się w jesiennych niewygodnych okryciach.

Choć dla bezpieczeństwa, aby nie ryzykować przeziębienia, część osób wolała nie szarżować i ubrała się jak na październikową aurę przystało.


tydzseniora 3 64Rajd Nordic Walking okazał się doskonałą rozgrzewką do tego, co miało dziać się w geosferze. Rajd niedługi, ale barwnym szklakiem od Szczakowej, przez ulicę Wolności do samego miejsca przygotowanych atrakcji, został przemierzony nadspodziewanie szybko.

Dziarskość naszych seniorów okazała się większa niż przypuszczaliśmy.

A w Geosferze czekało powitanie w postaci muzyki serwowanej przez Dariusza Feca, czekały pieczone ziemniaki, czekała kawa, słodkości i niewymagające wielkiej kondycji, ale jednak dość forsujące zajęcia fizyczne.

tydzseniora 3 91Wschodnie techniki medytacji i pracy nad swoim ciałem i duchem, prowadzone przez Pana Jakuba Byrczka i fitness, który poprowadziła pani Aneta Szczyrzyca gromadziły amatorów ruchu i odnowy fizycznej..

Najwięcej radości sprawiła jednak muzyka, przy której oczywiście odbyły się tańce i hulanki, bo fakt, że ktoć ma nieco więcej niż młodzież, lat, nie znaczy że nie potrafi się bawić.

Wręcz ta zabawa była przykładem, jak można beztrosko spędzić czas na parkiecie.

tydzseniora 3 119Wspólne rozmowy z prezydentem miasta, Panem Pawłem Silbertem, z Panią Moniką Bryl, były dopełnieniem satysfakcjonującego popołudnia, których każdy życzyłby sobie więcej.

A na to można liczyć bo Jaworzno dba o seniorów i nie poprzestaje na wydarzeniach akcyjnych ale regularnie organizuje szereg zajęć, wykładów, przedstawień dedykowanych właśnie do rencistów i emerytów, do osób, którym zawdzięczamy przecież naszą przeszłości  wiedzę, jaką dzielą się z nami.

 

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us