Menu

ZLO zaprasza do nowej Szczakowej

  • Autor  Inf. pras. ZLO

zloszczkowa061018 75Zespół Lecznictwa Otwartego 6 października otworzył uroczyście, po generalnym remoncie, przychodnię ZLO Szczakowa. Placówka jest rozbudowana oraz doposażona w nowoczesny sprzęt medyczny, a także przyjazna dla pacjentów ? w tym osób niepełnosprawnych.
 
W wyremontowanej przychodni Szczakowa działają poradnie: POZ (Podstawowej Opieki Zdrowotnej), Stomatologiczna oraz Ginekologiczna. Na parterze placówki ulokowana jest Poradnia POZ, w tym trzy gabinety lekarskie, gabinet zabiegowy oraz punkt szczepień. Na piętrze znajdują się gabinet stomatologiczny, dwa gabinety ginekologiczne (ze śluzami sanitarnymi), gabinet położnej, gabinet KTG oraz sterylizatornia.
zloszczkowa061018 25? To bardzo ważna inwestycja, która zdecydowanie poprawi jakość obsługi pacjentów, a także warunków pracy lekarzy i pielęgniarek ? mówi prezydent Paweł Silbert. ? Miasto konsekwentnie realizuje i dofinansowuje projekty zdrowotne, polegające zarówno na przeprowadzaniu kompleksowych modernizacji placówek medycznych i szpitala, jak i prowadzi działania prozdrowotne, takie jak bezpłatne szczepienia czy badania.

Cieszę się również, że nasze jednostki medyczne potrafią pozyskiwać środki z zewnątrz i tym samym podnosić komfort opieki zdrowotnej w naszym mieście.

zloszczkowa061018 18Po remoncie w Szczakowej działa drugi, obok wcześniej funkcjonującego, gabinet ginekologiczny wyposażony m.in. w nowy fotel ginekologiczny, aparat USG, elektrokardiograf, aparat do kriochirurgii oraz kolposkop.

zloszczkowa061018 83W ramach poradni ginekologicznej, w osobnym gabinecie, przeprowadzane też będą badania aparatem KTG (detektor tętna płodu) służącym do monitorowania ciąży. Gabinet stomatologiczny został doposażony w nowoczesny unit stomatologiczny. W przychodni pojawił się również nowy defibrylator.

? Dzięki nowoczesnym, wyższej generacji sprzętom rozszerzają się możliwości diagnostyczne oraz podnosi się jakość i wiarygodność wykonywanych badań. Wyremontowana placówka spełnia też najwyższe standardy higieniczno-sanitarne ? informuje Jacek Nowak, prezes Zespołu Lecznictwa Otwartego w Jaworznie.

zloszczkowa061018 40ZLO Szczakowa po przebudowie jest wyposażona m.in. w windę, co znosi bariery architektoniczne dla osób niepełnosprawnych i poprawia dostępność do gabinetów zlokalizowanych na pierwszym piętrze. W placówce działa nowoczesny system elektronicznego bezpieczeństwa (oparty o spersonalizowane karty dostępu do pomieszczeń i szafek medycznych) oraz monitoring.
Zmieniła się też rejestracja. Nowa zapewni możliwości kontaktu wzrokowego pracowników z pacjentami oczekującymi na wizytę.
? Remont przychodni Szczakowa, o wartości 1,7 mln zł, to jedno z wielu zadań inwestycyjnych realizowanych przez spółkę. W ciągu ostatnich pięciu lat (tj. w latach 2014-2018) Zespół Lecznictwa Otwartego zainwestował ponad 5,5 mln zł w realizacje remontowo-budowlane oraz przeszło 2,7 mln w zakup nowego sprzętu medycznego i okołomedycznego ? informuje Jacek Nowak, prezes ZLO.
 
zloszczkowa061018 69Każdego roku spółka inwestuje w poprawę jakości świadczonych usług medycznych. W ostatnich latach modernizowane i przebudowywane były m.in. elementy przychodni w Podłężu (2017 r.) i Jeleniu (2015-2016 r.), a w 2014 r. generalnemu remontowi i rozbudowie, kosztem przeszło 3,2 mln zł, poddana została przychodnia ZLO Leopold, w której obecnie funkcjonuje kilkanaście poradni specjalistycznych oraz Pracownia Diagnostyki Obrazowej.
ZLO inwestuje nie tylko w remonty i rozbudowy swoich placówek, ale i doposażenie ich w nowoczesny sprzęt medyczny i elektroniczny, licencje, oprogramowanie i środki transportu. W ciągu ostatnich pięciu lat na ten cel wydano ponad 2,7 mln zł, za które zakupiono m.in. tomograf stożkowy, nowoczesne aparaty: KTG, USG, RTG, unity stomatologiczne, elektrokardiografy, sprzęt elektroniczny i oprogramowanie.

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us