Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Nowe wozy dla Ochotniczych Straży Pożarnych


strazacy 51018 5Zawody drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych były wstępem do dużej uroczystości przekazania jednostkom pojazdów przez miasto.

W zmaganiach wzięło udział sześć jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta , a uczestnicy współzawodniczyli w trzech konkurencjach.

Zawody rozegrano w kategorii seniorów i młodzieży, a uczestnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: musztra, sztafeta i ćwiczenia bojowe.

Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

strazacy 51018 135Kategoria młodzieżowych drużyn pożarniczych:
1. miejsce: OSP Dąbrowa Narodowa
2. miejsce: OSP Osiedle Stałe
3. miejsce: OSP Ciężkowice

 

Kategoria drużyn pożarniczych seniorów:
1. miejsce: OSP Osiedle Stałe
2. miejsce: OSP Długoszyn
3. miejsce: OSP Dąbrowa Narodowa

Po ogłoszeniu wyników odbyła się dekoracja zwycięzców

Prezydent Paweł Silbert wraz z zastępcą Moniką Bryl uroczyście przekazali jednostkom OSP z Byczyny, Dąbrowy Narodowej, Osiedla Stałego i Jelenia nowe samochody pożarnicze.

strazacy 51018 93Jak mówił Prezydent Pan Paweł Silbert, w ramach prowadzonego od 2015 roku programu w pierwszej kolejności modernizowane były strażnice. W następnym etapie wymieniany był sprzęt pożarniczy, a w szczególności samochody gaśnicze. Ochotnicza Straż Pożarna to przede wszystkim służba społeczeństwu i walka o bezpieczeństwo mieszkańców. To codzienna gotowość do stania na straży życia, zdrowia i mienia jaworznian. Dlatego właśnie praca ochotników zdecydowanie zasługuje na najwyższe uznanie, a także wszelkie możliwe wsparcie.

Podczas uroczystości zabierały głos władze miasta z wymienionym prezydentem i Panią Moniką Bryl. Satysfakcję z istniejącego stanu rzeczy wyraził Przedstawiciel Posła na Sejm, Pan Dariusza Starzyckiego, Pan Maciej Stanek. Wypowiedziały się władze Ochotniczych Straży Pożarnych, wyrażając zadowolenie ze współpracy z miastem Jaworznem.

strazacy 51018 122W ramach wieloletniego miejskiego planu modernizacji Ochotniczych Straży Pożarnych na lata 2015-2020 do OSP Jaworzno - Byczyna oraz OSP Dąbrowa Narodowa zostaną przekazane dwa fabrycznie nowe średnie samochody ratowniczo - gaśnicze z napędem 4x4 marki Renault. Łączny koszt zakupu obu pojazdów wyniósł 1.571.940 zł (wkład własny Gminy - 771.940 zł, dotacja z Urzędu Marszałkowskiego woj. śląskiego - 200.000 zł, dotacja z Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego: 600.000 zł). Z kolei do jednostki OSP Osiedle Stałe zostanie przekazany lekki samochód ratowniczo - gaśniczy z napędem 4x2 marki Opel (koszt - 216 234 zł), a OSP Jeleń otrzyma samochód specjalny do przewozu ratowników i sprzętu kwatermistrzowskiego (koszt - 140.000 zł).
UWAGA Fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do prywatnego użytku. Publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania - wykupienia licencji. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ! .

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us