Menu

Transmiter danych, czyli jak odmłodzić stare radio samochodowe

  • Autor  PROMOtransmiterdanychczylijakodmlodzicstareradiosamochodowe3Nie wyobrażamy sobie jazdy samochodem bez słuchania muzyki? Droga wtedy się dłuży, a korki są nie do zniesienia? Niestety, często narzekamy na nasze stare radio, które nie pozwala odtwarzać muzyki ani ze smartfona, ani z tabletu. W konsekwencji jesteśmy skazani albo na to, co puszczają stacje radiowe, albo też na stare płyty, które znamy już na pamięć. Czy rzeczywiście musimy inwestować w nowe radio, aby zmienić ten stan? Niekoniecznie, ponieważ w takiej sytuacji pomaga transmiter FM! Co to takiego i na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Czym jest transmiter FM?

Transmiter FM to małych rozmiarów urządzenie, dzięki któremu nasze wiekowe, wysłużone radio samochodowe będzie w stanie odtwarzać muzykę z takich nowoczesnych źródeł jak smartfon lub tablet! Jednak to nie wszystko, bo na przykład Transmiter FM z Bluetooth pozwala prowadzić rozmowy przez zestaw głośnomówiący, co w czasie jazdy samochodem jest bardzo przydatne. Transmiter FM przyda się każdemu, kto nie wyobraża sobie jeżdżenia w ciszy, a chce jednocześnie mieć dużo muzyki pod ręką i wybierać to, na co ma ochotę, a nie być skazanym na propozycje stacji radiowych. Żeby jednak cieszyć się z tej możliwości, powinniśmy pamiętać, aby przed wyborem zwrócić uwagę na szereg parametrów!

transmiterdanychczylijakodmlodzicstareradiosamochodowe2

Wyświetlacz LCD

Chociaż nie każdy transmiter posiada wyświetlacz, to warto zapłacić nawet trochę więcej, by nasz model był w niego wyposażony. To element, który znacząco podnosi funkcjonalność urządzenia. Na ekranie bowiem nie tylko zobaczymy, jaka jest wybrana częstotliwość, ale uzyskamy również dodatkowe informacje, na przykład nazwę utworu i czas jego trwania. Żebyśmy jednak byli zadowoleni z wyświetlacza, warto pamiętać, aby był odpowiednio duży, a co za tym idzie - czytelny.

Jakiego zasilania wymaga tego typu sprzęt?

Transmiter FM podłącza się do gniazda zapalniczki, a zdecydowana większość urządzeń dostosowuje się do napięcia, które spotykane jest w samochodach osobowych, czyli 12 V. Zdarzają się też modele, jakie spokojnie można podłączyć do instalacji w ciężarówce (24 V). Zawsze jednak przed kupnem przekonajmy się, do jakiego typu instalacji został przystosowany dany transmiter FM. Można również kupić model z wbudowanym akumulatorem, nie musimy wtedy podłączać sprzętu do gniazda zapalniczki.

Jakość dźwięku ma ogromne znaczenie

Każdemu powinno na tym zależeć, w końcu dobry dźwięk to większa przyjemność podczas słuchania muzyki. Niestety, tanie transmitery FM nie zapewniają zbyt wysokiej jakości odbioru. Jeśli liczymy na przyzwoite parametry, sprawdźmy przed zakupem, jak prezentuje się specyfikacja, a także jak interesujący nas model wypada w recenzjach i testach.

transmiterdanychczylijakodmlodzicstareradiosamochodowe3

Sprawdźmy ilość dostępnych gniazd

Transmiter FM powinien mieć odpowiednie gniazda USB, dzięki któremu będzie można podłączyć dodatkowe urządzenia (tablet, pendrive itd), jednak przydaje się też slot na kartę SD. Nie musimy bowiem zabierać ze sobą zewnętrznego źródła, gdy muzykę można zgrać na kartę SD.

I tym prostym sposobem będziemy mieć zawsze przy sobie ulubioną muzykę. Niezależnie, czy ruszamy w daleką trasę, czy jedziemy załatwić coś na mieście - ukochane dźwięki będą zawsze z nami!

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us