Menu

Wiosna przyszła z poezją Alicji Dudek

  • Autor 

 

 

adydek250419 19
adydek250419 11Po raz kolejny, a zliczyć już nie sposób, Pani Alicja Dudek zaprosiła do przywitania wiosny w rytm i zgodnie z rymami swoich wierszy.

W Jaworznie nie ma wiosny bez Pani Alicji, nie ma radości wynikającej z kwitnienia majowych roślin, bez barwnych ogrodów w niezwykły sposób opisanych w jej poezji.

Grządki, rabatki, pojedyncze pąki, wijące się pnącza i źdźbła traw są powodem do pokazania nam piękna we wszystkim co widzimy.

Fotograf potrafi w mniej lub bardziej realistyczny sposób uchwycić w kadrze chwilę, drgnienie łodygi, spadający liść.

adydek250419 2To samo potrafi opisać słowami nasza Alicja - zawsze trafnie.

Przypomnijmy najważniejsze fakty z Jej barwnego i poświęconego innym, życia

Praca zawodowa Alicji Dudek związana była z kulturą i oświatą. Prowadziła między innymi Klub "Tęcza", Klub Nauczyciela, współpracowała z Domami Kultury na terenie Jaworzna, w których organizowała zespoły taneczno-rytmiczne, współpracowała z muzykami i akompaniatorami.

Pisze wiersze bardzo osobiste, zawierające, niejednokrotnie, najbardziej intymne refleksje, znajduje się w nich również odbicie mojej miłości do przyrody potocznej mowy

adydek250419 15Jest laureatką wielu konkursów poetyckich na terenie Jaworzna i kraju.

Od roku 1984 należy do Stowarzyszenia Twórców Kultury w Jaworznie, za swoją pracę w dziedzinie kultury i oświaty otzymała wiele nagród i odznaczeń: "Złoty Liść Jaworu" - honorowe odznaczenie MCKiS w Jawor/nie - 2001 r., Nagrodę Prezydenta Miasta Jaworzna - 2001 r., 2005 r., 2008 r.

Współpracuje ze szkołami przedszkolami domami pomocy społecznej, hospicjum, bibliotekami poświęca też swój czas seniorom, chętnie uczestniczy w życiu kulturalnym naszego miasta można ją spotkać na wieczorkach literackich, koncertach wernisażach ciągle ma apetyt na życie nie narzeka.

W spotkaniu uczestniczyli Jej przyjaciele, a artystycznie ubarwili je Panie Lucyna i Martyna Pluta, Zofia Lipska oraz Dominik Socha.

 

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us