Menu

Konwencja PiS w Katowicach - Wystąpił Pan Dariusz Starzycki

  • Autor 
konwencja pis60719 6
konwencja pis60719 63W drugim dniu konwencji programowej Zjednoczonej prawicy w Centrum Kongresowym w Katowicach nastąpił punkt kulminacyjny całego przedsięwzięcia.

Było nim o godzinie 11. 30 wystąpienia Trzech ugrupowań wchodzących w skład tego frontu złożonego z prawa i Sprawiedliwości, Porozumienia i Solidarnej Polski.


To były niezwykle emocjonalne wystąpienia, w których szefowie partii określili dobitnie cel, do jakiego dążą, którym jest Polska wolna, niezależna od innych , ale wchodząca w skład zjednoczonej Europy.

Cztery lata to mało, a według Prezesa Jarosława Kaczyńskiego, aby móc naprawdę zreformować państwo, ale są wielkie ku temu przesłanki, że społeczeństwo doceni rzetelną realizację poprzednio złożonych deklaracji wyborczych i poprze kandydatów w nadchodzących wyborach.

konwencja pis60719 67Do konwencji z 2015 roku nawiązał Jarosław Gowin, szef Porozumienia, który przypomniał jak to cztery lata temu w tym samym miejscu powołał piosenkę Wind of Change, jako wiatr zmiany, która nadchodzi - Dobra Zmiana.

No i co? Nieźle powiało - skwitował Prezes Gowin a sala wybuchła brawami

Mimo ogromnej mowy nienawiści przeciwników, mimo nie zawsze dobrych wiatrów z zachodu Europy Polska rośnie i pokazuje światu swój potencjał.

Wszyscy mówcy nawiązali do chrześcijańskich korzeni Europy jako podstawy, której nie wolno ani lekceważyć ani się wypierać.

konwencja pis60719 69Zbigniew Ziobro, Prezes Solidarnej Polski konkretami zobrazował zmiany, jakie dokonały się w wielu dziedzinach życia publicznego, w zakresie bezpieczeństwa.

Wyliczył zmiany w działalności sądów, komorników, w pzyskiwaniu podatków, w zablokowaniu tak zwanego czyszczenia kamienic, w walce z łapówkarstwem.

Od rana w katowickim MCK odbywały się panele tematyczne dotyczące wszystkich aspektów życia kraju.

Już o godzinie 9 w sali nr 4 w dyskusji wziął udział Wicemarszałek województwa Sląskiego, Pan Dariusz Starzycki, który niezwykle trafnie zdiagnozował problemy w funkcjonowaniu służby zdrowia w aspekcie kadr, których nie zawsze jest pod dostatkiem.


konwencja pis60719 3Mimo, że kadry w służbie zdrowia powiększają swoje zasoby, to mamy problem z lekarzami, pielęgniarkami, ratownikami medycznymi, analitykami, rehabilitantami itp.

Ważne problemy trudno było zmieścić w ograniczonych ramach czasowych wystąpień, niemniej podobnie jak w innych dziedzinach podejmowanych podczas konwencji prawo i Sprawiedliwość nie ograniczyła się do pisania programów i realizacji pomysłów na dobre zmiany, ale po raz pierwszy od 1989 roku jako jedyne ugrupowanie poczyniło głęboką analizę faktów i wartości zastanych i na tej podstawie opracowało diagnozę oraz precyzyjny program rozwoju we wszelkich dziedzinach życia kraju.
Wystąpienie Pana Dariusza Starzyckiego przyjęte zostało brawami licznie zgromadzonych gości Panelu.

Po południu nastąpił drugi kulminacyjny moment, kiedy to swoje przemówienia wygłosili premier Mateusz Morawiecki oraz Pani Beata Szydło - dziś już Europosłanka.

Zapraszamy do mniej lub bardziej kuluarowych zdjęć z Konwencji w dniu 6 lipca.

Relacja z dnia poprzedniego - TUTAJ - KLIKNIJ!

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us