Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

W Jaworznie pracownicy są coraz bardziej zadowoleni

  • Autor  PROMO

 

zadowoleni pracownicy 1200 Według przeprowadzonych badań w pierwszym kwartale 2019 roku przez Confidence Index ponad 80% mieszkańców Śląska pozytywnie ocenia swoje warunki zatrudnienia, a także warunki placowe na zajmowanych stanowiskach.

Wszystko to sprawia, że na śląsku wciąż umacnia się pozycja pracowników na rynku pracy, a pracodawcy mają coraz większe problemy aby poprzez swoje oferty pracy w Jaworznie ściągać do firm coraz lepszych specjalistów, a także zatrzymać ich siebie na stałe.

Pracownicy z Jaworzna pewni siebie i świadomi swojej wartości

Jeszcze nigdy do tej pory sytuacja na rynku pracy nie była tak korzystna dla pracowników na śląsku, jak w tym momencie. Według badań większość osób nie boi się zmiany stanowiska pracy, a co więcej deklaruje, że byłoby w stanie znaleźć nowe zatrudnienie w mniej niż 30 dni. Taka postawa sprawia, że pracodawcy są wręcz zmuszeni do ponoszenia atrakcyjności oferowanych przez siebie stanowisk pracy. Nie, tylko jeśli chodzi o kwestie płacowe, ale także pakiety benefitów i motywacji.

Niska stopa bezrobocia

Utrzymujące się trendy w całym kraju nie ominęły także Jaworza. Obecnie bezrobocie w tym regionie utrzymuje się na poziomie poniżej 5%. Co jest niezwykle korzystnym wynikiem i oznacza, że na rynku można znaleźć o wiele więcej ofert pracy w Jaworznie niż chętnych do jej podjęcia. Taka sytuacja pozwala na dyktowanie warunków przez pracowników i kończy niemoralną sytuację, kiedy to wysokość wynagrodzenia nie pozwala na życie na godnym poziomie. Najatrakcyjniejsze oferty pracy według osób biorących udział w badaniach to te, które zapewniają równowagę miedzy praca a życiem prywatnym, a także oferują szereg dodatków pozapłacowych.

taka sytuacja to jednak wielki problem dla przedsiębiorców, którzy z miesiąca na miesiąc mają coraz większe problemy z zatrzymaniem pracowników na stanowiskach, a także stworzeniem zgranego zespołu. Wciąż rosnące koszty rekrutacji i wdrażania nowych pracowników, stają się poważną kwestią, które jest głównym tematem w wielu firmach nie tylko w Jaworznie czy na śląsku, ale w całej Polsce.
zadowoleni pracownicy2

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us