Menu

Koncert nad koncertami - Trebunie Tutki i Tischner

  • Autor 

 


betlejemtrebunie0819 86
Od długich już lat folklor w naszym kraju przeżywa naprawdę wielką popularność. Po okresie, kiedy muzyka ludowa była niespecjalnie lubiana przez młodzież a i starszych, nastąpił czas, kiedy za sprawą profesjonalnych muzyków sielskie, wiejskie, góralskie czy z innych regionów kraju nuty zagościły na ekskluzywnych scenach, przyciągając widownię, powodując wielkie zainteresowanie nie tylko sama muzyką, ale i tekstami oraz historią i różnymi dziedzinami  życia, w miastach zapomnianych.

Jednym z zespołów kultywujących tradycję, jest grupa Trebunie Tutki - to muzykująca od pokoleń rodzina z Białego Dunajca, która przeszła ewolucję od kapeli ludowej po zespół koncertujący na największych festiwalach muzyki świata w Europie, a także Azji i Ameryce Północnej.
Wraz z zawodowymi muzykami, znanymi z naszym kraju tworzy doskonałe aranżacje zarówno tradycyjnych, wiejskich przyśpiewek, jak i poważnej poezji.
Tym razem dla Wspólnoty Betlejem zagrali wraz z między innymi braćmi Pospieszalskimi w liczbie trzech - piękny koncert oparty na poezji księdza Józefa Tischnera.
Wielką niespodzianką był udział w występie najmłodszego brata księdza Józefa - Kazimierza, który swoimi opowieściami okrasił popołudniowe granie.
Do Bacówki przybyło kilkuset jaworznian, którzy ugoszczeni grillowanymi smakołykami, kawą i herbatą, wyjątkowo rzęsiście oklaskiwali pieśni, nie mogąc uwierzyć, że koncert skończył się tak szybko.

Całość tego wydarzenia zawdzięczamy oczywiście Księdzu Mirkowi Toszy- szefa Betlejem.
Wydarzenie wsparli Wicemarszałek Województwa Ślaskiego, Pan Dariusz Starzycki oraz Pani Maria Materla - Radna Sejmiku Woj, Sląskiego.

Poniżej film oraz galeria zdjęć


betlejemtrebunie0819 18

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us