Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Python kurs - jak wygląda rynek pracy programistów?

  • Autor 
man in grey sweater holding yellow sticky note 879109 1200Zapotrzebowanie na wykwalifikowanych programistów na rynku pracy cały czas rośnie i można oczekiwać, że ten trend w kolejnych latach się utrzyma.
Dlatego też nie słabnie zainteresowanie kursami programowania.
Wiele osób zastanawia się jednak, jaki język wybrać, by mieć największe szanse na znalezienie dobrej pracy.
Trudno wskazać jeden konkretny, który daje najlepsze perspektywy, ale jednym z tych cieszących się największym zainteresowaniem jest Python.
 
 


Python - uniwersalny język programowania

Na pytanie czy Python jest dobrym wyborem do nauki odpowiedź brzmi: bez wątpienia tak. Jego popularność rośnie głównie dlatego, że należy do najbardziej uniwersalnych i wszechstronnych języków kodowania. Jest stosowany do obliczeń, wykorzystywany przy tworzeniu gier komputerowych oraz jako silnik aplikacji internetowych. To również dzięki niemu możemy korzystać na przykład z takiego serwisu jak YouTube. Python znakomicie sprawdza się w aplikacjach sieciowych i skryptach, a także pomaga generować raporty i zestawienia.

Zakres możliwości jego wykorzystania wydaje się niemal nieograniczony. A te szerokie możliwości sprawiają, że cały czas na rynku jest zapotrzebowanie na programistów, którzy go znają. Dane międzynarodowe pokazują, że jego popularność systematycznie, rok w rok, rośnie na całym świecie.A wiadomo, że w branży nie ma obecnie nadmiaru programistów. W całej Europie ich niedobór szacuje się na kilkaset tysięcy. W Polsce według ostatnich danych brakuje ok. 50 tysięcy osób zajmujących się programowaniem. To tworzy lukę, którą warto wykorzystać, zwłaszcza że zarobki są interesujące. Mediana wynagrodzeń programistów Pythona wynosi ponad 6,5 tys. zł brutto.

Intuicyjny jak Python

Popularność Pythona wynika w dużym stopniu z jego prostoty, co sprzyja temu, by od niego właśnie zacząć swoją przygodę z programowaniem. Język ma prosty, czytelny kod, który dodatkowo może być łatwo rozwijany i stosowany na różnych platformach. Jest bardzo intuicyjny, a tym samym relatywnie łatwo uczą się go również osoby, które nigdy nie miały do czynienia z programowaniem czy branżą IT w ogóle, a szukają możliwości przekwalifikowania się, by znaleźć atrakcyjną, dobrze płatną pracę.

Kurs Pythona - dobry wybór

Stąd bardzo dobrym wyborem jest pójście na kurs Pythona dla osób zupełnie początkujących. Firma ALX organizuje kurs Python również dla tych, którzy nigdy nie mieli styczności z programowaniem, ale chcą się go nauczyć i zwiększyć swoje szanse na rynku pracy. Kursy prowadzą programiści, którzy mają w tej dziedzinie bogate doświadczenie i potrafią przekazać swoją wiedzę uczestnikom. Taki kurs z profesjonalistami to świetna droga do rozpoczęcia swojej przygody z programowaniem.

Do tego, by poznać tajniki Pythona potrzebna jest chęć do nauki, duże zaangażowanie i systematyczność pracy własnej, również poza samymi bootcampami. Bo nauka programowania to także ciężka praca i wiele godzin spędzonych na doskonaleniu swoich umiejętności na podstawie wskazówek i materiałów przekazanych przez osoby prowadzące kursy. Warto jednak się temu poświęcić, by dobrze nauczyć się jednego z najpopularniejszych i najbardziej intuicyjnych języków programowania, a w przyszłości wykorzystać nabyte w ten sposób umiejętności w nowej pracy.


man in grey sweater holding yellow sticky note 879109 1600

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us