Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Jakie pompy hydrauliczne wybrać?

  • Autor  PROMO
mojejaworznojakiepompyhydraulicznewybracObecny przemysł nie może obejść się bez takiego elementu jak pompy hydrauliczne. Dlatego też, jeśli chce się kupić i używać hydrauliki siłowej, koniecznie trzeba zadbać o to, aby posiadać do tego określony rodzaj pompy.

Problemem dla osób niezaznajomionych z branżą może być to, że będzie to wybór niemożliwy do podjęcia.
Warto więc przynajmniej cząstkowo zapoznać się z tym, jakie są na rynku modele pomp.

Pomoc firmy Fluiconnecto

Wybierając i projektując układ maszyn przemysłowych z udziałem hydrauliki przemysłowej, z całą pewnością skorzysta się z usług specjalistyczny firm. Jedną z nich jest firma Fluiconnecto. Zajmuje się ona sprzedażą, obsługą i serwisowanie układów hydrauliki siłowej, w takich dziedzinach jak górnictwo, transport morski, czy też wydobycie ropy lub gazu. I choć w ofercie Fluiconnecto znajdują się wszystkie niezbędne elementy do szeroko rozumianej hydrauliki siłowej, a także wiedza na temat tego, jak ich użyć, to jednak klient również musi odpowiedni zakres wiedzy posiadać.

Do czego służy pompa hydrauliczna?

Na samym wstępie warto widzieć, do czego w ogóle pompa hydrauliczna służy. Cały przemysł hydrauliki siłowej opiera się na zasadzie przepływu cieczy roboczej. To jej ciśnienie i tzw. energia hydrauliczna odpowiada za działanie poszczególnych maszyn i silników hydraulicznych. Energia hydrauliczna nie bierze się jednak z powietrza, lecz jest zamieniana z energii kinetycznej, która podawana jest z zewnątrz. A zamiany tej dokonują oczywiście pompy hydrauliczne.

Jakie są rodzaje pomp hydraulicznych?

Oczywiście na rynku nie występuje tylko jeden, uniwersalny rodzaj pompy hydraulicznej. Standaryzacja w tym wypadku oznaczałaby spadek efektywności, ponieważ różne zastosowania wymagają stosowania różnych rodzajów pomp. Przykładowo w sprężarkach próżniowych lub powietrza, idealnie sprawdzają się pompy łopatkowe, a jeśli chodzi o napędy hydrauliczne, pompy wielotłoczkowe nie mają sobie równych. Czym się jednak charakteryzują poszczególne modele pomp hydraulicznych? Wersja łopatkowa przykładowo jest wersją pompy wyporowej. Dzięki działaniu na ciecz łopatek wirnika następuje jej wypieranie w górę systemu. Zupełnie innym modelem jest pompa wielotłoczkowa, która swoje działanie opiera na pochylonej tarczy lub też na mimośrodowym obrotowym pierścieniu. Cechą charakterystyczną modelu wielotłoczkowego jest stała wydajność i niezwykle duża trwałość. Oprócz tych dwóch modeli wymienić można jeszcze nieco starsze, choć nadal powszechnie używane technologie w postaci pompy zębatkowej, opierającej swoje działanie na zazębiających się kołach zębatych, oraz pompę śrubową, która do działania wykorzystuje śrubę ślimakową.
mojejaworznojakiepompyhydraulicznewybraca

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us