Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Nowe przypadki wody niezdatnej do picia

  • Autor 


butelkazfiltrem
Chociaż jakość wody płynącej z kranów w Polsce jest dokładnie taka sama, jak w całej Unii Europejskiej, a eksperci zapewniają, że "kranówka" nadaje się do picia bez konieczności jej przegotowania, to jednak na terenie naszego kraju coraz częściej dochodzi do jej zanieczyszczeń.

Praktycznie codziennie media podają newsy, zgodnie z którymi konkretne obszary zostają czasowo pozbawione wody zdatnej do picia, a medycy mówią o zatruciach wodą.

Awaria oczyszczalni Czajka

Nie tak dawno głośno było o awarii największej w Polsce oczyszczalni ścieków "Czajka". Warszawiacy, ale również mieszkańcy pozostałych terenów nad Wisłą obawiali się, że z kranów zacznie lecieć brudna woda. Na szczęście nic takiego się nie stało, ale od tamtego czasu butelka z filtrem węglowym z całą pewnością zyskała ogromną popularność. Nie ufamy już do końca zapewnieniom specjalistów. Zdajemy sobie sprawę, że w każdym momencie może nastąpić awaria i z kranów poleci woda zanieczyszczona. Poza tym nawet jeśli sama woda jest czysta, to nigdy nie mamy gwarancji idealnej jakości rur, jaką przepływa.

Sytuacje kryzysowe na terenie Polski

Polacy coraz częściej inwestują w dodatkową filtrację wody z kranu. Chcemy się czuć bezpiecznie i mieć pewność względem jakości wody pitnej. To dlatego tak dużym zainteresowaniem cieszy się butelka filtrująca czy też filtry montowane bezpośrednio na kranach. Takie inwestycje realizujemy nie tylko dlatego, że mamy świadomość, iż woda jonizowana jest zdrowsza dla naszego organizmu, ale też po to, by uchronić się przed ewentualnym zatruciem wodą niezdatną do picia.

Dodatkowe zabezpieczenia są wynikiem coraz częściej zgłaszanych przypadków wody zatrutej, zanieczyszczonej, z której nie można korzystać nie tylko do picia, ale nawet umycia się. Komunikaty o zaprzestaniu korzystania z wody kranowej wydawane są nagminnie. Tylko w ostatnim czasie głośno było o braku dostępu do wody czystej w gminie Lubanie, w Sieradzu czy w Bytomiu.

Okazuje się, że niestety nie zawsze zanieczyszczenia i bakterie wykrywane są natychmiast, ale dopiero po pierwszych objawach zatruć. Pacjenci trafiają do szpitali z objawami zatrucia pokarmowego - cierpią z powodu mdłości, wymiotów, bólu brzucha, przewlekłej biegunki. Trzeba jednak zaznaczyć, że zatrucie wodą może niestety doprowadzić do o wiele poważniejszych powikłań, w tym dysfunkcji nerek. Właśnie dlatego monitorujmy stan wody w naszej lokalizacji i nabywajmy filtry domowego użytku, dzięki którym zyskamy zawsze krystalicznie czystą wodę pitną.

Artykuł powstał na podstawie materiałów dostępnych na stronie oficjalnego polskiego dystrybutora marki i-Water: MocSokow.pl

butelkazfiltrem a

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us