Od 24 do 28 marca - "Rekolekcje w kwarantannie"
- Autor Alex
"Rekolekcje w kwarantannie" - to propozycja ogólnopolskich rekolekcji internetowych o wierze, nadziei i miłości. Od 24 marca przez pięć dni o godz. 8.00, 16.00 i 20.00 będą umieszczane ok. 2-minutowe konferencje na Twitterze, Facebooku, kanale YouTube episkopatu i na stronie www.episkopat.pl oraz na kanale YouTube telewizji SalveNet.
W przekazanej PAP we wtorek informacji przez biuro prasowe KEP, przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia bp Romuald Kamiński powiedział: "Bardzo wielu ludzi pozostaje w kwarantannie na czas epidemii. Trudne są wtedy warunki, żeby korzystać z rekolekcji, czy też być w świątyni. Dlatego SalveNet przygotowała na najbliższy tydzień rekolekcje".
Rekolekcje te odbywać się będą pod patronatem biskupa diecezji warszawsko-praskiej Romualda Kamińskiego.
Internetowe "Rekolekcje w kwarantannie" będą składały się z trzech codziennych konferencji wygłaszanych przez trzech duszpasterzy z diecezji warszawsko-praskiej. O godz. 8.00 temat "Wiary" podejmie ks. Bogusław Kowalski, proboszcz parafii katedralnej. O nadziei o godz. 16.00 będzie mówił ks. Michał Dziedzic, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Natomiast o miłości, o godz. 20.00 – ks. Marek Kruszewski, duszpasterz małżeństw i rodzin.
"Rekolekcje w kwarantannie" to tylko jedna z propozycji rekolekcji wielkopostnych online. Wiele propozycji pojawia się również na stronach diecezji i parafii. Listę transmisji rekolekcji z całej Polski można znaleźć m.in. na stronie www.episkopat.pl (PAP)
Autor: Stanisław Karnacewicz
Artykuły powiązane
- Wielkanocne życzenia - niech ten czas będzie czasem refleksji
- Komisja KEP wydała wskazania liturgiczne ws. obchodów triduum paschalnego
- Gródek oblężony
- Psychiatra: być może dopiero za kilka lat okaże się, czy będziemy mieli do czynienia z falą depresji pocovidowych
- KPRM rozpoczyna w lutym nową odsłonę kampanii "Wybierz mądrze, zaszczep się”
- Naukowcy z Wuhan: odkryliśmy nowego koronawirusa; może być bardzo groźny dla ludzi
- Szef MZ: ustawa ws. weryfikacji covidowej ma wprowadzić kulturę przestrzegania regulacji