Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Fotele fryzjerskie - jaki wybrać do swojego salonu?

  • Autor  Promofree
barber 2165745 1920 1200Wyposażenie salonu jest najważniejszą czynnością, jaką może wykonać jego właściciel.

Meble, które się w nim znajdą muszą być nie tylko funkcjonalne i praktyczne, ale także estetycznie wyglądać, gdyż będą swoistą wizytówką salonu.

Najlepiej jest więc postawić na profesjonalne wyposażenie już od pierwszych dni funkcjonowania gabinetu, aby zrobić jak najlepsze wrażenie na przybyłych klientach.

Najważniejszym elementem każdego zakładu są fotele fryzjerskie. Przede wszystkim musi być on komfortowy i stabilny, przy jednoczesnym zapewnieniu komfortowej pracy fryzjerowi. Jak więc wybrać najlepszy fotel?

Jaki rodzaj pompy wybrać do fotela?

Fotele fryzjerskie można podzielić na te, które są wyposażone w pompę gazową i te z pompa hydrauliczną. Jest to podstawowe kryterium wyboru tych mebli. Jakie mają zalety oba rozwiązania? Przede wszystkim fotele fryzjerskie z pompa gazową są o wiele tańsze, jednak nie są już tak wygodne, jak ich zamienniki z pompą hydrauliczną. Wadą tych pierwszych jest także sposób obniżania siedziska i aby to zrobić, niezbędne jest poproszenie klienta, żeby zszedł na moment z fotela.

(https://cosmed24.pl/wyposazenie-salonu-fryzjerskiego/meble-fryzjerskie/fotele-fryzjerskie/ - fotele fryzjerskie)

Pompy hydrauliczne charakteryzują się natomiast tym, że są znacznie droższe, jednak komfort pracy oraz klienta jest o wiele wyższy. Ponadto podnośniki tego typu są bardziej wytrzymałe, dzięki czemu mebel sprawuje swoje funkcje przez długie lata. Warto także dodać, że do regulacji wysokości nie jest potrzebne, aby klient schodził z fotela fryzjerskiego.

(https://cosmed24.pl/wyposazenie-salonu-fryzjerskiego/meble-fryzjerskie/ - meble fryzjerskie)

Estetyka ma znaczenie

Profesjonalne fotele fryzjerskie muszą być przede wszystkim wygodne, zapewniać komfort pracy fryzjerowi i stabilnie stać na podłodze. Nie powinny one być również zbyt ciężkie, aby można było je bez problemu przesuwać. Należy jednak zwrócić uwagę na jeszcze jeden istotny aspekt - estetykę mebla. Jest to także jeden z czynników, który w głównej mierze rzutuje na cały salon. Zapewnienie eleganckich foteli fryzjerskich, półek i innych dodatków, sprawia, że zakład wygląda o wiele bardziej profesjonalnie i poważnie, a to jak wiadomo, przyciąga klientów.

Producenci mebli fryzjerskich wiedzą jak istotne są to niuanse, dlatego też produkują je w różnych konfiguracjach, tak aby pasowały do każdej aranżacji salonu. Ponadto dają oni dużą swobodę przy wyborze ich wykończenia. W przypadki foteli fryzjerskich można dostosować kolor obicia i materiał, z jakiego będzie wykonany stelaż, tylko po to, aby współgrały one z wykończeniem wnętrza.

Co jeszcze powinno brać się pod uwagę podczas wyboru fotela fryzjerskiego?

Nie tylko rodzaj pompy jest kluczowy przy wyborze fotela fryzjerskiego. Równie ważna jest sama jego podstawa. Dlaczego? Otóż jako jedyna ma styczność z podłożem, a więc powinna być solidna i stabilna, dzięki czemu fotel będzie bezpieczny. Specjaliści z dziedziny fryzjerstwa polecają modele, które opierają się na większych podstawach w kształcie dysku lub kwadratu. Warto także zwrócić uwagę na to, aby były one wykonane z materiałów chromowanych, gdyż będą znacznie bardziej wytrzymałe.

Fotele fryzjerskie są najważniejszą częścią wyposażenia salonu, dlatego lepiej na nie wydać więcej pieniędzy, a oszczędności poszukać w innych meblach, jak chociażby w półkach, czy lustrach. Zapewnienie komfortu i wygody klientowi z pewnością odbije się pozytywnie na jego odczuciach, dzięki czemu chętniej będzie wracał do salonu.
barber 2165745

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us