Menu

Fascynacje Dominiki Słowik

  • Autor 

dslowik8maja15 7Piątkowe popołudnie w Bibliotece było okazją do spotkania się z autorką debiutanckiej powieści Atlas: Doppelganger, Dominiką Słowik.

Jaworznianka z chęcią odpowiadała na pytania związane z jej książką, fascynacją podróżami, czy specyfiką naszego miasta na styku dwóch różnych ośrodków kultury - która w znaczący sposób wpłynęła na powieść. Słuchacze dowiedzieli się, co skłoniło Dominikę do pisania i jakie wrażenia towarzyszą jej podczas stawania się coraz bardziej znaną osobą.

dslowik8maja15 9Padło wiele pytań odnośnie treści powieści - czy to wszystko, co autorka opisuje, wydarzyło się naprawdę, czy istnieją postaci, o których można przeczytać w Atlasie, a przede wszystkim - czy akcja dzieje się w Jaworznie.

Jedna ze słuchaczek kategorycznie stwierdziła, że opisywane przestrzenie muszą mieć swój rzeczywisty odpowiednik w naszym mieście, bo czytając, ma się przed oczami konkretne osiedla czy widoki.

Padło też wiele pytań dotyczących języka użytego w powieści. Czytelnicy docenili umiejętność używania przez autorkę przekleństw w taki sposób, że czyta się płynnie i bardzo naturalnie w połączeniu z barwnymi opisami. Nie ma się co dziwić, że powieść Dominiki zyskała tak wielu zwolenników - każdy może w niej odczytać coś wartościowego dla siebie, odszukać to, co bliskie jest każdemu z nas.


O autorce i jej powieści pisaliśmy już TUTAJ

 

 


dslowik8maja15 6Ci, którzy mieli okazję przeżyć lata 90, mogą przypomnieć sobie wiele szczegółów z tamtych czasów, a tym, którzy tego nie pamiętają - książka pomoże wyobrazić sobie klimat tamtych lat.

 

Tak, jak przewidywaliśmy w zapowiedzi, każdy wyszedł usatysfakcjonowany i pełen wrażeń po spotkaniu z Dominiką Słowik.
Mamy nadzieję, że już niedługo pojawi się kolejna powieść jaworznianki i będzie to kolejna okazja do spotkania się z nią w jej rodzinnym mieście.

 

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us