Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Zmiana… I co dalej? - Z dystansu - komentuje Drwal.

  • Autor  Drwal
Zmiana… I co dalej? - Z dystansu - komentuje Drwal.

 

zmianaszansa 1200Dotychczasowy Wiceprezydent Jaworzna Monika Bryl została powołana na funkcję wiceprezesa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

To duże wyróżnienie dla naszego miasta i pozytywny aspekt w kontekście planowanej budowy fabryki Izery w Jaworznie. Przypomnieć należy, że Monika Bryl pełniła funkcję wiceprezydenta Jaworzna od 2015r. z rekomendacji Prawa i Sprawiedliwości po tym, jak ówczesny Zastępca Dariusz Starzycki został posłem.

W jaworznickich politycznych kuluarach od pewnego czasu mówiło się o potencjalnych zmianach, które miały nastąpić. Powołanie Moniki Bryl do zarządu KSSE pociąga za sobą zmiany w jaworznickiej strukturze zarządzania miastem. Jaka zapadnie zatem decyzja w sprawie wyboru nowego zastępcy prezydenta?
Grafika jcomp - pl.freepik.com


Z dużą dozą prawdopodobieństwa będzie to efekt rozmów Prezydenta Miasta ze swoim koalicjantem – Prawem i Sprawiedliwością. Decyzje zapewne zapadną po rozmowach Prezydenta Pawła Silberta (JMM) z Dariuszem Starzyckim – Przewodniczącym PiS w Jaworznie, obecnie Wicemarszałkiem Województwa. Znając polityczne realia z pewnością już trwają rozmowy w tym temacie.

Czy nowy zastępca prezydenta będzie osobą rekomendowaną przez PiS czy JMM? A może nastąpi powrót do dawnej formuły funkcjonującej w Jaworznie tj. dwóch zastępców i w tym wypadku zastępcy będą rekomendowani zarówno przez PiS, jak i JMM?

Być może nikt nie zostanie powołany na to stanowisko i Prezydent Silbert będzie działał bez zastępcy? Opcji na stole zapewne jest wiele, choć ta ostatnia wydaje się mało prawdopodobna ze względu na złożoność tematów w zakresie zarządzania miastem.

Co się wydarzy, dowiemy się w najbliższym czasie. Wszystkie zmiany z pewnością będą przedmiotem komentarza jaworznickiego Drwala…

Drwal                           

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us