Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Udział Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Targach Budowlanych

  • Autor 
Udział Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Targach Budowlanych

gkrpa 2042022 32Pierwszy weekend kwietnia przebiega w hali MCKiS pod znakiem wygody domowego zacisza oraz wyposażenia swoich czterech kątów pod każdym względem. Targi Budowlane - Dom Nowoczesny to okazja dla firm do zaprezentowania swoich wyrobów i usług i zachęcenia klientów do zawierania umów.

Jak zwykle podczas takich wydarzeń swoje stoisko rozstawiła Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie, której członkowie rozdają materiały dotyczące szerokiego spektrum uzależnień różnego rodzaju.

Prowadząc szeroką działalność zarówno edukacyjną jak i nakierowaną na rozeznanie problemów uzależnień w różnych środowiskach, grupach społecznych i wiekowych, członkowie komisji uważają, że żadna okazja aby zasygnalizować niebezpieczeństwa związane z nadużywaniem substancji uzależniających, nie jest zła.

Alkoholizm oraz inne uzależnienia są chorobami społecznymi, bardzo demokratycznymi, traktują równo każdego niezależnie od wieku, pozycji społecznej, zajmowanego stanowiska czy majętności. Każdy kto styka się na przykład z alkoholem, może popaść w pułapkę i mieć niemałe kłopoty z wyzwoleniem się od nałogu.

Aby zapobiec takim sytuacjom warto czasem choćby przeczytać ulotkę na temat zagrożeń oraz zapoznać się z możliwościami uzyskania pomocy, kiedy zaczyna być źle...
Oprócz propagowania zdrowego pozbawionego używek trybu życia, członkowie komisji organizowali czas dla najmłodszych, podczas gdy rodzice zwiedzali targi. Dzieci tworzyły wielkanocne pisanki otrzymując pluszowe nagrody za wykonanie pięknych jajeczek. 


Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us