Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Dni Godności Osób Niepełnosprawnych

  • Autor 
Dni Godności Osób Niepełnosprawnych


dnigodn2022 99Uroczystym przemarszem przez jaworznicki rynek zainaugurowano 21. edycję Dni Godności Osób Niepełnosprawnych w Jaworznie. Dla uczestników tego wydarzenia, na Hali Widowiskowo – Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu, przygotowano wiele atrakcji. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi wraz z dyrektorem Zbigniewem Blujem odebrali symboliczny „klucz do bram miasta” przekazany przez Zastępcę Prezydenta Miasta Jaworzna Łukasza Kolarczyka i przedstawicieli SP nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi, którzy posiadali klucz od ubiegłego roku.

– Cieszę się, że możemy znowu wspólnie świętować, tak ważne wydarzenie jakim są Dni Godności Osób Niepełnosprawnych – mówi Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna Łukasz Kolarczyk. – Takie spotkania pokazują jak ważna jest integracja społeczności miasta, środowiska osób niepełnosprawnych i instytucji zajmujących się wspieraniem ich w codziennym życiu. Jestem pełen podziwu, że z naszą instytucjonalną pomocą, tworzeniem i poprawianiem bazy szkolno-przedszkolnej, dzieci są coraz bardziej samodzielne i mogą uczestniczyć w wielu organizowanych zajęciach. To powinna być nasza wspólna trosk, by likwidować bariery, ułatwiać życie i codzienne funkcjonowanie. Dziękuję wszystkim, którzy na co dzień starają się, by świat osób z niepełnosprawnościami był lepszy i ciekawszy.

Patronat nad wydarzeniem objęli Prezydent Miasta Paweł Silbert oraz Wicemarszałek Województwa Śląskiego Dariusz Starzycki. Uczestniczący w obchodach tegorocznych Dni Godności Wicemarszałek Starzycki, był jednym z głównych inicjatorów Dni Godności Osób Niepełnosprawnych w mieście.

W wydarzeniu udział wzięli uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, uczniowie szkół z klasami integracyjnymi i Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego oraz mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej. Uczestnikom towarzyszyli również m.in. Radny Rady Miejskiej Maciej Stanek, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. nadzoru właścicielskiego Artur Dzikowski, Naczelnik Wydziału Zdrowia UM w Jaworznie Małgorzata Helbin – Więcek oraz Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu UM w Jaworznie Katarzyna Florek oraz z ramienia Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych: Krystyna BojęśAnna Władyga i Aneta Ślusarczyk.

Głównymi bohaterami dzisiejszej uroczystości niezmienne są dzieci, młodzież, dorośli, opiekunowie, nauczyciele oraz dyrekcje placówek. Organizatorem obchodów ponownie zostało Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. (tekist www.jaworzno.pl)


Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us