Menu

ogłoszenie bezpłatne

Wakacyjny Rajd Nordic Walking

  • Autor 
Wakacyjny Rajd Nordic Walking

nordwalklato22 65Letni Rajd Nordic Walking czyli Lipcowa edycja bardzo popularnej w Jaworznie imprezy odbyła się w niedzielę, 10 lipca na Sosinie. Trasa wiodła wytyczoną trasą wokół zalewu, a przeszło nią około 170 zawodników. Znów pogoda zrobiła niespodziankę, bo według zapowiedzi miał padać deszcz, a nawet mogło być burzowo.
Nic z zapowiedzi się nie potwierdziło a ponad pięciokilometrowa trasa okazała się doskonałą rozrywką dla młodych i starszych.

Rajd, jak zwykle wziął pod swój patronat Pan Dariusz Starzycki, Wicemarszałek Województwa Śląskiego, który sam przeszedł go z numerem jeden. Organizację wspomogła radna Pani Anna Lichota. A całość odbyła się pod egidą grupy Nord Walkers Jaworzno.
Trzeba wspomnieć że ten rajd jest tradycyjnie zadedykowany jaworznickiemu Hospicjum Homo Homini im. Św Brata Alberta, toteż wolontariusze zbierali datki na tę znaną i wyjątkowo szacowną w mieście placówkę.
Po przejściu rajdu na uczestników czekał poczęstunek oraz nagrody ufundowane między innymi przez Pana Dariusza Starzyckiego.
Zaproszenie na przyszłoroczną imprezę jest już aktualne.

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us