Menu

Pierwszy Nordic Walking na Podłężu. Zaprasza Pani Teresa Kondoszek

  • Autor 
Pierwszy Nordic Walking na Podłężu. Zaprasza Pani Teresa Kondoszek


nordicpodlez22new

W poniedziałek 8 sierpnia startują zapisy do pierwszej edycji Rajdu Nordic Walking organizowanego w Jaworznie w dzielnicy Podłęże. Rajd, który odbędzie się w sobotę 27 sierpnia objęty został Honorowymi Patronatami Pawła Silberta - Prezydenta Miasta Jaworzna oraz Dariusza Starzyckiego - Wicemarszałka Województwa Śląskiego.

Jest to kolejna już impreza promująca zdrowy styl życia, a w szczególności zachęcająca mieszkańców naszego miasta do aktywności oraz spędzenia sobotniego czasu na sportowo
na świeżym powietrzu. Nie jest ważny tutaj czas czy szybkość marszu – Organizatorzy stawiają bardziej na rekreację i integrację zawodników, dla których przygotowano wiele fajnych atrakcji.

 

Start Rajdu zaplanowany jest na godzinę 10.00, a biuro zawodów, początek trasy i meta zlokalizowane będą przy Pasażu Handlowym „Manhatan” na Podłężu („Czerwony Manhatan”). Organizatorem Rajdu jest Stowarzyszenie Akademia Boksu Roberta Gortata Jaworzno z p. Teresa Kondoszek na czele, a współorganizatorami Urząd Miasta Jaworzna, Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie oraz OSP Ciężkowice w Jaworznie.

nordicpodleze2022Na starcie Rajdu stanąć może w tym roku 200 miłośników spacerów z kijkami (taki obowiązujący limit uczestników zaplanowany jest przez Organizatorów), dlatego gorąco prosimy, aby nie zwlekać ze zgłoszeniami. Trasa Rajdu jest ciekawa - prowadzi przez dzielnicę i Park Podłęże oraz jaworznicką „Velostradę” – cały jej dystans wynosi około 6 kilometrów.

Zgłoszenia do Rajdu przyjmowane będą poprzez wypełnienie formularza przez osobę zainteresowaną na stronie internetowej www.mckis.jaworzno.pl  (panel zgłoszeniowy „Rajd Nordic-Walking Osiedle Podłęże”) już od 8 sierpnia, a trwać będą do wyczerpania limitu zgłoszeń albo najpóźniej do 25 sierpnia Można również zgłosić się w biurze zawodów w dniu imprezy, ale tylko jeśli będą dostępne wolne miejsca.

W dniu zawodów potwierdzać należy swoją obecność i odebrać numer startowy wraz z pakietem startowym (woda mineralna, ciastko i jabłko), a biuro otwarte będzie już od godziny 8.30. Przed startem – około godziny 9.50 zaplanowana jest rozgrzewka prowadzona przez instruktora Nordic Walking, a wyjście na trasę przewidziane na godzinę 10.00. Po dotarciu na metę każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal. Wyróżnieni zostaną także najstarszy i najmłodszy uczestnik imprezy.

W Rajdzie prawo startu mają osoby, które ukończą 18 lat. Osoby, które nie ukończyły 18 lat mogą wystartować w rajdzie pod warunkiem podpisania przez rodzica/opiekuna prawnego (w biurze zawodów) lub przyniesienia ze sobą na miejsce stosownego oświadczenia o starcie dziecka na wyłączną odpowiedzialność rodzica/opiekuna prawnego-> https://mckis.jaworzno.pl/.../Nordic-walking-zgoda...

Zapraszamy mieszkańców Miasto Jaworzno oraz wszystkich chętnych - spragnionych spokojnych przechadzek prowadzonych w sportowej ale przyjaznej atmosferze.

Wszelkie informacje można znaleźć w regulaminie imprezy dostępnym➡️ https://mckis.jaworzno.pl/.../07/regulamin-Nordic-2022.pdfa także bezpośrednio u p. Teresa Kondoszek (tel.506-755-036) lub w Dziele Sekcji Sportowych MCKiS od 7.00 do 15.00 (tel. 32 745-10-30 wew. 80).
Treść - MCKIS

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us