Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Dożynki miejskie już niebawem

  • Autor 
Dożynki miejskie już niebawem

 

dozynkinewZgodnie ze staropolskim zwyczajem – u progu jesieni – uroczyście obchodzone jest święto plonów. Także i w tym roku w naszym mieście zakończenie zbioru płodów ziemi będzie połączone z dobrą zabawą. Jaworznickie dożynki odbędą się w niedzielę, 11 września 2022 r. na jaworznickim rynku.

Tegoroczne Święto Dziękczynienia rozpocznie uroczysta Msza Święta w Kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny, po której nastąpi uroczysty przemarsz uczestników ulicami Królowej Jadwigi, Grunwaldzką i Zieloną na jaworznicki rynek. Tam odbędzie się okolicznościowy program, na który złożą się m.in. obrzędy dożynkowe, występy zespołów śpiewaczych i koncert zespołu folkowego NIL NOVI.

Ponadto mieszkańcy będą mieli okazję zobaczyć wystawy m.in. maszyn rolniczych, Jaworznickiego Koła Pszczelarzy, Ogrodów Działkowych, Koła Łowieckiego „Kozioł” w Jaworznie oraz Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych oddział Jaworzno.

Atrakcją wieczoru będzie zabawa przy muzyce na żywo.

Na Dożynki Miejskie 2022 zapraszają: Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert, Miejskie Centrum Kultury i Sportu, Miejski Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych oraz Rolnicy.

Harmonogram Dożynek Miejskich 2022:

  • godz. 15.00 – Msza Święta w Kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny
  • godz. 16.00 – Uroczysty przemarsz uczestników ulicami: Królowej Jadwigi, Grunwaldzką i Zieloną na Rynek
  • godz. 16.30 – uroczysty Ceremoniał Dożynkowy
  • godz. 17.00 – Program artystyczny w wykonaniu Zespołów Śpiewaczych
  • godz. 18.00 – Koncert zespołu folkowego NIL NOVI
  • godz. 19.00 – Zabawa taneczna przy muzyce na żywo
    dozynkinew
Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us