Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Zdrowotny piknik na Czerwonym Manhattanie

  • Autor 
Zdrowotny piknik na Czerwonym Manhattanie

manhattan100922 7Sobotę 10 września seniorzy będą wspominać jako wyjątkowo wesoły i służący zdrowi oraz dobremu samopoczuciu dzień. Mimo porannego oberwania chmury i późniejszego przedpołudniowego kapuśniaku, co spowodowało przeniesienie imprezy z planowanego terenu wokół czerwonego Manhattamu, do jego wnętrza, piknik udał sie z nawiązka.
To było coś dla osób w jesieni życia, ale jakichkolwiek oznak jesieni wśród przybyłych nie zaobserwowano.

Poza dużą dawką rozrywki, zaaplikowano seniorom porcję wiedzy. W pikniku wzięli udział udział specjaliści, którzy służyli pomocą starszym mieszkańcom Województwa Śląskiego.

Podczas Pikniku będzie można było zasięgnąć bezpłatnych porad – z zakresu odżywiania, porad psychologicznych, posłuchać prelekcji wziąć udział w warsztatach z arteterapii i technik relaksacyjnych i wiele innych.

W programie przewidziane były także zajęcia sportowe na siłowni napowietrznej, które jednak z oczywistych powodów musiały zostać przesunięte na inny termin, choć kto chciał, w momencie ustania deszczu, poćwiczył co nieco na urządzeniach. 

Celem pikniku było promowanie postaw prozdrowotnych i aktywizacja seniorów w myśl zasady: „Aktywny Senior to zdrowy Senior”

Organizatorem było stowarzyszenie Manhattan - Podłęże, a piknik współfinansowany został ze środków budżetu Województwa Śląskiego.

A wśród atrakcji były i te kulturalne, czyli występy śpiewających Pań - Szczakowianek i Panów - solistów, a byli to aktor, piosenkarz - Artur Gotz, Benedykt Kleszcz, Alex Tura i Janek - z Klubu To i Owo.
A zdrowotnie udzielali się pracownicy ZLO, firmy kosmetyczne, masażystki - Emilia Tura - Ciałoczułość i Anesa Relax.
Były tańce, pieczone ziemniaki, ciasta, i mnóstwo radości oraz tryskającego zdrowia.


Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us