Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Festiwal modelarstwa - wielka atrakcja w hali w centrum.

  • Autor 
Festiwal modelarstwa - wielka atrakcja w hali w centrum.


modelarzelk110922 18Przez dwa dni wielbiciele modelarstwa i przyszli pasjonaci mogli obejrzeć wystawę przygotowaną w ramach XIII Festiwalu Modelarstwa, który odbył się 10 i 11 września 2022 r. w Hali Widowiskowo – Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Wyrazy uznania dla ogromu pracy, cierpliwości i talentu – złożył organizatorom i laureatom konkursu modelarskiego Zastępca Prezydenta Miasta Łukasz Kolarczyk.

Na wszystkich odwiedzających czekało mnóstwo atrakcji m.in. warsztaty modelarskie dla początkujących i zaawansowanych modelarzy, prezentacje nowości modelarskich, wykłady i prelekcje zaproszonych gości.

Jaworznianie mieli również okazję obejrzenia wystawy plenerowej przygotowaną z okazji 90. rocznicy zwycięstwa najsłynniejszych polskich lotników – Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w zawodach Challenge 1932 roku w Berlinie i ich tragicznej śmierci czternaście dni później nad Cierlickiem w Republice Czeskiej.(treść - www.jaworzno.pl)

Pośród kilkuset modelarzy biorących udział w imprezie znalazł się pewien jaworznianin, który również buduje wspaniałe obiekty - głównie są to statki - promy pasażerskie. Tym kimś jest Pan Wojciech Gawlas, na co dzień organista w Kościele Świętego Wojciecha. To niezwykła niespodzianka spotkać się w takim miejscu, w takich okolicznościach i dowiedzieć się o pasji i talencie Pana Wojciecha. Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us