Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

„Gra Szyfrów” - projekt IPN na jaworznickim rynku

  • Autor 
„Gra Szyfrów” - projekt IPN na jaworznickim rynku

graszyfrow261022 25Mobilny Showroom (po polsku salon wystawowy - przyp red. ) IPN, który wyruszył z Warszawy w połowie września, by odwiedzić 20 miast w całej Polsce, promując gamingowy (po polsku dla graczy - przyp red.)  projekt edukacyjny „Gra Szyfrów”, 26 października stanął na jaworznickim Rynku!
Dzięki temu, zainteresowani mieszkańcy miasta mieli szansę przekonania się, jak w nowoczesny i przystępny sposób, przy zastosowaniu najnowszych technologii, można zachęcić młodzież do poznawania historii!

Stworzona przez Instytut Pamięci Narodowej „Gra Szyfrów”, odwzorowuje udokumentowane wydarzenia historyczne w formie komputerowej gry FPP (first person perspective - po polsku perspektywa pierwszej osoby - przyp red. Twórcy zadbali o to, aby gra nie tylko służyła rozrywce, ale również edukacji historycznej, przybliżając grającym realia wojny polsko-bolszewickiej oraz pracę i dokonania polskich kryptologów.

Celem organizatorów „Wystawy Mobilnej” jest umożliwienie jak największej liczbie osób, bezpośredniego zapoznania się i doświadczenia możliwości edukacyjno-rozrywkowych, oferowanych przez współczesne nowe technologie. Warto podkreślić, że „Gra Szyfrów” jest częścią projektu MeiN pt. ,,Gry w edukacji” i została wpisana do programu nauczania jako treści rekomendowane. (treść MMJ)


%MCEPASTEBIN%
Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us