Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Orszak Trzech Króli na rynku w Jaworznie

  • Autor 
Orszak Trzech Króli na rynku w Jaworznie

trzechkrolio60123 214Orszak Trzech Króli to impreza społeczna i religijna, polegająca na przemarszu "aktorów" - amatorów przebranych za Trzech Króli.

To swego rodzaju jasełka, które w Jaworznie jak i w innych miastach w Polsce odbywają się co roku, przynosząc radość głównie dzieciom, ale i dorośli są często zachwyceni przebiegiem wydarzenia.

W tym roku nie było żywej szopki ale za to pojawiła się zdobywająca coraz większą popularność i sympatię jaworznian Orkiestra Dęta Tauron Wydobycie S.A. ZG Sobieski.pod dyrekcja Piotra Krawczyka. 

Po Mszy świętej w południe z kolegiaty wyruszył marsz prowadzony przez ową orkiestrę, w którym znaleźli się księża, ministranci, a ze strony miasta mogliśmy zobaczyć Zastępcę Prezydenta Pana Łukasza Kolarczyka, szefa Prawa i Sprawiedliwości w Jaworznie Pana Dariusza Starzyckiego, Radnych oraz tłum mieszkańców - wiernych z dziećmi.

Na płycie rynku kilkadziesiąt minut można było posłuchać zarówno instrumentalnych wersji kolęd, głównie zagranicznych, a polskie, znane pieśni zaśpiewały Uczennice jaworznickich szkół Emilia Kozieł i Aleksandra Daniłowska.

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us