Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Ulica Tuwima - skuteczność z dobrym efektem!

  • Autor 
Ulica Tuwima - skuteczność z dobrym efektem!

tuwima110123 1 4Modernizacja ul. Tuwima dobiegła końca. Radni Maciej Stanek oraz Dawid Domagalski spotkali się na miejscu inwestycji, by zobaczyć efekt prac.

W ramach prowadzonego przez gminę zadania przebudowano całą ulicę wraz z budową odwodnienia, wyremontowano ciągi piesze, przebudowano oświetlenie i utworzono nowe miejsca postojowe. Pojawiły się też elementy uspokojenia ruchu.

Jak mówi nam Radny Maciej Stanek: "W ulicę Tuwima zaangażowano bardzo duże środki. Nie byłoby to możliwe gdyby nie decyzja Prezydenta Pawła Silberta w tym zakresie za co serdecznie w imieniu mieszkańców dziękuję. Zakres prac był bardzo duży, co widać gołym okiem. Efekt robi wrażenie."

tuwima110123 11Przypomnijmy, że zadanie to było realizacją programu wyborczego Prezydenta Pawła Silberta na lata 2018-2023, ale żeby zadanie było zrealizowane trzeba było znaleźć na nie finansowanie. O to właśnie zabiegali skutecznie radni, którzy dziś pojawili się na miejscu i mogli porozmawiać o tym z mieszkańcami.

Jak podkreśla Radny Dawid Domagalski: "Naszym zadaniem jako radnych i całego samorządu są działania na rzecz mieszkańców. Cieszę się, że podczas dzisiejszego spotkania z mieszkańcami mogliśmy usłyszeć zadowolenie z przeprowadzonej modernizacji".

Zadanie to było współfinansowane ze środków w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

tuwima110123 2 3Mieszkańcy wielokrotnie podkreślali, jak ważna była dla nich realizacja tego zadania. Tych, których udało się spotkać podczas wizyty w terenie podkreślali, że dzięki zaangażowaniu wspomnianych radnych i decyzji Prezydenta Pawła Silberta nareszcie mogą cieszyć się z pięknej i funkcjonalnej drogi. "Ulica Tuwima zyskała nowe życie. Cieszymy się, że władze miasta zwróciły uwagę na nasz problem i dziś możemy korzystać z odremontowanej drogi i chodników" - podkreślała jedna z mieszkanek.

Przy realizacji zadania ważnym elementem były miejsca parkingowe. W dzisiejszych czasach, kiedy duża część społeczeństwa wybiera ten środek transportu w wielu miastach widać problemy z brakiem miejsc do pozostawienia swoich samochodów. "Cieszę się, że ulica Tuwima to również funkcjonalne miejsca parkingowe.

To ważne, aby mieszkańcy mieli gdzie pozostawić swój samochód, tym bardziej, że niedaleko znajduje się przedszkole, do którego uczęszcza dużo dzieci i rodzice przywożąc je rano i odbierając popołudniu mogą w bezpiecznym miejscu zostawić auto" - mówi w rozmowie kolejna z mieszkanek.

Jak widać całe przedsięwzięcie podoba się mieszkańcom, jest wielowymiarowe i jak mówią podoba im się efekt kilkumiesięcznych prac.

 

tuwima110123 20tuwima110123 5 2tuwima110123 16

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us