Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Koncert Noworoczny rozpoczął sezon 2023

  • Autor 
Koncert Noworoczny rozpoczął sezon 2023


koncnoworoczny220123025Koncert Noworoczny to najbardziej prestiżowa impreza muzyczna w Jaworznie, nie dziwne więc, że hala MCKiS zostaje zawsze wypełniona po brzegi a większość widzów - słuchaczy przybywa nań odzianymi w elegantsze niż na co dzień szatki, czyli słowem elegancja, szyk, wytworność. .
Tym razem, jak zresztą kilka razy w latach wcześniejszych wykonawcami byli członkowie orkiestry pod dyrekcja Woytka Mrozka, który to będąc fantastycznym klarnecistą, zajął się również dyrygenturą i osiąga w tym fachu niezłe sukcesy.
Nie mogło zabraknąć podczas koncertu życzeń złożonych przez prezydenta Jaworzna, Pana Pawła Silberta, nie mogło zabraknąć lampki szampana w przerwie koncertu, ale najważniejszą była muzyka.
A było to ponad 30 utworów z dziedziny klasyki i musicalu z wszystkich stron świata. Niektóre ubarwione popisami baletowymi, niektóre tanecznymi. Sztandarowymi kompozycjami w takich okazjach są dzieła Straussów, Kalmana, Lehara, czy Stolza, ale i Webbera, Bocellego, Bocci, Moricone, czy polskich - Wodeckiego, Dębskiego.

Zapraszamy już na chłodno zobaczyć, co udało się zarejestrować naszemu aparatowi fotograficznemu.

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us