Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Ogromne pieniądze na Szczakowską od rządu!

  • Autor 
Ogromne pieniądze na Szczakowską od rządu!

kasaszczakowska2023Warta ponad 25 mln zł przebudowa ulicy Szczakowskiej wraz z nowymi skrzyżowaniami i budową ronda na Chropaczówce (Miodowa – Chropaczówka – Wachlowskiego – Górnośląska – wlot Nowoszczakowska) uzyskała ponad 12,5 mln zł dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. To efekt skutecznej aplikacji złożonej przez Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego w Jaworznie. Decyzję o przebudowie ulicy Szczakowskiej wraz z elementami koniecznymi do dalszej rozbudowy układu o ulicę Nowoszczakowską, podjął Prezydent Miasta Paweł Silbert. Dzisiaj (06.02.2023 r.) Premier RP Mateusz Morawiecki wraz z Ministrem Infrastruktury Andrzejem Adamczykiem ogłosili listę dofinansowanych projektów, wśród nich znalazło się Jaworzno.

Ulica Szczakowska jest jednym z głównych odcinków dróg w podstawowym szkielecie układu drogowego miasta. Odbywa się tam ruch samochodowy, rowerowy, ciężarowy i komunikacji miejskiej. Przebudowa znacznie poprawi warunki komunikacyjne, zwiększy komfort i bezpieczeństwo mieszkańców.

– Zaplanowaliśmy przebudowę ul. Szczakowskiej z elementami pozwalającymi w przyszłości zbudować również ul. Nowoszczakowską. Mamy duże doświadczenie w projektach zewnętrznych i przebudowie arterii miejskich.Jeśli to możliwe korzystamy z programów i dofinansowań zewnętrznych. Moi współpracownicy przygotowali wniosek do Ministerstwa Infrastruktury, który uzyskał akceptację i tym samym otrzymaliśmy ponad 12,5 mln zł finansowego wsparcia – mówi prezydent Paweł Silbert. – Dzięki rządowemu wsparciu i środkom z budżetu gminy realizacja tego zadania wkrótce trafi na ścieżkę postępowania zamówień publicznych, a następnie wyłoniony zostanie wykonawca inwestycji przewidzianej na lata 2023-2025. Liczymy na pozytywne rozstrzygnięcie przetargu i realizację tego zadania drogowego – ważnego dla mieszkańców Niedzielisk i północnych części miasta.

W ramach zadania kompleksowo wyremontowana zostanie ul. Szczakowska. Powstanie również wielo-wlotowe rondo, które połączy ulice: Miodową, Chropaczówkę, Wachlowskiego i Górnośląską, a piesi zyskają chodnik z obu stron drogi. Od ronda biegł będzie również nowy ciąg rowerowy, którego przebieg planowany jest wzdłuż projektowanej ul. Nowoszczakowskiej (inwestycja zaplanowana jest do realizacji w kolejnych latach) i będzie się łączył z istniejącym ciągiem ul. Wachlowskiego – Obwodnicy Północnej. Zadanie jest konsekwencją realizowanego skutecznie Programu Rozwoju Jaworzna przez Prezydenta Pawła Silberta.
kaszszczakowska232

Nowe przystanki i przejścia dla pieszych
Na trasie remontowanej drogi wybudowanych zostanie 9 przystanków autobusowych, w tym 5 wraz z zatokami oraz 4 szt. przystanków autobusowych wraz z peronami i oświetleniem. W ramach zadania powstanie 19 doświetlonych przejść dla pieszych. Cała inwestycja jest powiązana projektowo z planowaną obwodnicą – ul. Nowoszczakowską.

Nowe miejsca postojowe
Inwestycja obejmie także wykonanie placu postojowego na skrzyżowaniu z ul. Kasprzaka – obok Szkoły Podstawowej nr 3, który przeznaczony będzie do obsługi transportu szkolnego. Ponadto naprzeciw Klubu RELAX powstanie 10 miejsc postojowych poza pasem ruchu, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych.

W najbliższym czasie, po wprowadzeniu pozyskanych środków do budżetu miasta, Gmina ogłosi przetarg na wyłonienie wykonawcy tego zadania.

                                       ***

„Przebudowa ul. Szczakowskiej 6800 S wraz z budową ronda w Jaworznie”

Termin realizacji od 2023 roku do października 2025 roku

Szacowany koszt 25 123 598 zł

Kwota dofinansowania 50 proc. – 12 561 799 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us