Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Wojewódzki Konkurs Pocztów Sztandarowych oraz Wiedzy o Polskich Symbolach i Barwach Narodowych

  • Autor 
Wojewódzki Konkurs Pocztów Sztandarowych oraz Wiedzy o Polskich Symbolach i Barwach Narodowych

poczxty sztandarowe rynek190423 30Już po raz kolejny ulice Jaworzna wypełniły się Pocztami Sztandarowymi, które przemaszerowały w ramach Wojewódzkiego Konkursu Pocztów Sztandarowych oraz Wiedzy o Polskich Symbolach i Barwach Narodowych. Inicjatywa została objęta patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta i Śląskiego Kuratora Oświaty Urszuli Bauer, a jej głównym organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 13.

Do tegorocznej – 7 już edycji zmagań, przystąpiło w sumie 113 zawodników, w tym 25 drużyn trzyosobowych Pocztów Sztandarowych oraz 38 uczestników indywidualnych ze szkół z Jaworzna, ale także z Dąbrowy Górniczej, Katowic i Pleśnej. Wydarzenie rozpoczęło się uroczyście na jaworznickim rynku o godz. 10.00. Następnie poczty sztandarowe przemaszerowały do Hali Widowiskowo-Sportowej, gdzie rozpoczęły się oficjalne zmagania. Konkurs skierowany był zarówno do uczniów szkół podstawowych, jak i średnich, i miał na celu zachęcenie uczniów do doskonalenia umiejętności związanych z jak najlepszą prezentacją Pocztu swojej szkoły oraz sprawdzenie ich wiedzy na temat symboli narodowych. W sumie konkurs składał się z dwóch rywalizacji: Pocztów Sztandarowych oraz Wiedzy o Polskich Symbolach i Barwach Narodowych.
Więcej wraz z galerią zdjęć na www.jaworzno.pl  - https://www.jaworzno.pl/2023/04/19/wojewodzki-konkurs-pocztow-sztandarowychoraz-wiedzy-o-polskich-symbolach-i-barwach-narodowych/

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us