Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Piknik Rodzinny na Osiedlu Gigant

  • Autor 
Piknik Rodzinny na Osiedlu Gigant

piknik gigant 71023 88 1600

Bardzo wesoło i zabawowo było dziś na Osiedlu Gigant, gdzie kolejny piknik rodzinny został zorganizowany z inicjatywy Pani Ewy Zuber - jaworznickiej radnej wraz z Panem Łukaszem Kolarczykiem, Zastępcą Prezydenta Miasta.

Moc przygotowanych atrakcji wystarczyło na kilka godzin zabaw, konkursów i występów artystycznych na scenie. Rozstrzygnięto wcześniej przeprowadzone konkursy, rozdano nagrody a dla "kijaszków' przeprowadzono rajd Nordic Walking, w którym wzięli udział nasi seniorzy.

Na scenie wystąpili zarówno przedszkolaki, licealiści, jak i Panie zrzeszone w zespole śpiewaczym Jaworznianki.
Na przybyłych czekał słodki i ciepły poczęstunek, a Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zachęcała do zdrowego tryby życia owocami.

Wszystko przebiegałoby w radości, gdyby nie incydent, którego autorami byli zwolennicy jednego z kandydatów w nadchodzących wyborach.
Impreza była z założenia całkowicie apolityczna, jednak kilka osób, działaczy opozycyjnych, w tym radne, z przyklejonymi pustymi papierowymi serduszkami z wyjątkową bezczelnością zaczęło lansować swojego kandydata i swoje poglądy, wręcz obrażając seniorki z jednego z klubów, wciskając się niewybrednie w obiektywy aparatów i telefonów, chcąc "zaistnieć", mimo tego, że mało kto zwracał na nie uwagę.
Z nachalnością wręczali ulotki polityczne nawet dzieciom. Do nich dołączyła kandydatka tej samej opcji z okręgu, która usiłowała wciskać obecnym swoje własne ulotki, ale zauważając, że jest tu niemile widziana odjechała swoim oklejonym jakimiś papierami samochodem.

Aż dziw bierze, że ludzie, którzy zarzucają miasto plakatami i banerami "partii oszustów", jak to mówi Pan Premier Mateusz Morawiecki, nie potrafią na własny koszt i według własnego pomysłu zaistnieć. W sumie co się dziwić - nie mają programu jak partia, więc tylko wykorzystują każdą nadarzającą się okazję, aby się gdzieś wkręcić, aby zepsuć, zdezorganizować czyjąś dobrą zabawę i zupełnie apolityczne wydarzenie przeznaczone dla zwykłych mieszkańców. 
Na szczęście ludzie ci nie spotkali się ze szczególną sympatią uczestników pikniku i w końcu poszli sobie w swoją stronę. Zapewne będą teraz wrzucać do internetu swoje zdjęcia, podpinając się pod czyjąś inicjatywę. 
Dla umiejących się bawić, mamy sporą galerię zdjęć.


Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us