Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Szkoła KANA - Odblaskowa Szkoła

  • Autor  Kana


odblaskszkola1023 1W czwartek, 5 października w Szkole Podstawowej KANA odbyła się pierwsza impreza w ramach konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Konkurs jest organizowany przez Wojewódzką Komendę Policji i Kuratorium w Katowicach. Ma na celu zwrócenie większej uwagi na konieczność wyposażenia uczniów, zwłaszcza w drodze do i ze szkoły, w elementy odblaskowe.
Wszyscy uczniowie Szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Bezpieczni na drodze”. Wykonane plakaty zostały wywieszone na szkolnym korytarzu. Uczniowie sami, w powszechnym głosowaniu wybrali najlepsze prace. Ich autorzy otrzymali odblaskowe nagrody:-)
Uczniowie i pracownicy Szkoły przygotowali w tym dniu odblaskowe stroje. Chętni wzięli udział w konkursie pt. „Pokaz mody - bądź odblaskowy”. Pokaz odblaskowej mody odbywał się na szkolnej scenie w dwóch kategoriach: odblaskowy strój j i strój ozdobiony odblaskami. Najlepsze pomysły w każdej grupie wiekowej zostały nagrodzone. Dopełnieniem konkursu, był pokaz mody sportowej i codziennej w kolorach odblaskowych i z elementami odblaskowymi przygotowany przez nauczycielkę wychowania fizycznego :-)
Uczniowie, poprzez te działania, sami przekonali się jak ważne są odblaskowe elementy strojów, które noszą w drodze do szkoły i będąc uczestnikami ruchu drogowego. Trzeba bowiem zawsze świecić przykładem!

odblaskszkola1023 3odblaskszkola1023 4
odblaskszkola1023 1odblaskszkola1023 2odblaskszkola1023 2

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us