Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

XIX Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O Złotą Lirę”

  • Autor 
XIX Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O Złotą Lirę”

zlotalira2023 3Po raz dziewiętnasty poeci zmierzyli się w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Twórców Kultury w Jaworznie. 
Liczba edycji świadczy o popularności konkursu i o konsekwencji organizatorów, którzy stawiają na popularyzację poezji w różnych środowiskach - od uczniowskich wszelakiego szczebla  szczebla, po dorosłych. 

To ważne, aby podtrzymywać miłość do literatury,  do jej piękna zawartego w poezji.
W dzisiejszych czasach nastawionych na komercję i blichtr, piękne słowo owiane emocją i tajemniczością,  liryką i ulotnością jest po wielokroć pożądane. 

Niniejszym publikujemy sprawozdanie z przebiegu konkursu, jako zadania publicznego pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Jaworzna 

.....XIX Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O Złotą Lirę”.....

Konkurs objęty honorowym patronatem
Prezydenta Miasta Jaworzna

Głównym celem konkursu było rozbudzenie umiejętności twórczych, oraz kształtowanie poprawnego i zarazem poetyckiego wyrażania swoich spostrzeżeń i uczuć w języku ojczystym. Konkurs skierowany był tak do młodzieży szkolnej jak i do osób dorosłych. W tegorocznej XIX-tej edycji wzięło udział w trzech kategoriach wiekowych 52 uczestników, wśród których zdecydowana większość to młodzież z miasta Jaworzna. Ogółem nadesłano 90 prac (wierszy) do konkursu. W tym roku nadeszły prace z Dąbrowy Górniczej, Nowej Huty, Kielc, Tychów, Chorzowa, Sosnowca, Piły, Suwałk i z Krakowa.
Ogłoszenie wyników odbyło się 20 października 2023r w klubie „Relax” gdzie zgodnie z protokołem Jury w składzie; Anna Adamus, Magdalena Gajocha-Kulpa, odczytane zostały wyniki konkursu.
Nagrodzone utwory zaprezentowali uczniowie III LO im.”Orła Białego” w Jaworznie. Następnie wręczone zostały nagrody w poszczególnych kategoriach;

Kategoria A;
I Laura Stasikowska godło - Lauren
II Natalia Kątny godło – Ex aequo
II Marcel Musialik godło - Podgrzybek
III Milena Trela godło - Anelim
Wyróżnienie - Lena Prędka oraz Mateusz Kasperkiewicz

Kat. B
I Nikodem Baran godło - Arnika
II Magdalena Helbin godło - Sheenani
III Łukasz Pasek godło - Strajp
Wyróżnienie - Oliwia Surmacz

Kat. C
I Paulina Wojciechowska godło - Beatrycze
II Dominika Świaczny godło - Brzoza
III Jan Gumbisz godło – Janko
Wyróżnienie - Tadeusz Charmuszko


Godnym zauważenia jest fakt, że konkurs cały czas cieszy się dużym zainteresowaniem, a do pięknej rywalizacji nieustannie dołączają nowi uczniowie nie tylko z jaworznickich szkół.
Konkurs nasz, cieszy się nadal dużym zainteresowaniem czego dowodem są powyższe statystyki oraz fakt, że całe rodziny chętnie uczestniczą i wspierają naszych laureatów co widoczne jest na oficjalnym rozdaniu nagród.


Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us