Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Jaworznianie na Proteście Wolnych Polaków w Warszawie

  • Autor 
Jaworznianie na Proteście Wolnych Polaków w Warszawie

marsz polaków 1 1200Nikt nie krzyczał "wyp...,ć" nikt nie darł się słowami ukrytymi pod iluś tam gwiazdkami, nikt nie pluł, nie wyzywał policjantów od psów, albo od morderców, czy śmieci. 
Nikt nie powodował prowokacji. Tłum śpiewał, skandował hasła pozbawione knajackich określeń, a wszystko to przeciw bandyckiej władzy, jaka pod nazwą koalicji 13 grudnia złamała wszelkie prawa w kraju, począwszy od konstytucji, po prawa człowieka.
Marsz przeciwko niszczeniu Polski, przeciwko likwidacji naszej suwerenności, przeciwko zamordyzmowi i łamaniu wolności słowa i mediów odbył się w Warszawie w normalny dzień pracy, w mroźny, nieprzyjemny dzień na przemian mroźny i wilgotny. Ale żar serc oddanych Polsce spowodował, że staliśmy jeden obok drugiego w trzystutysięcznym tłumie, jakiego Polska nie widziała dawno.

marsz polaków 29 1200To był również protest przeciwko zamykaniu do więzień ludzi niewinnych, ułaskawionych, przeciwko lekceważeniu wyroków sądów i trybunałów. 

Kiedy szedłem wśród przyjaciół na miejsce wiecu zobaczyłem policjantów w sukach i wzdłuż trasy przejścia to z reguły młodzi chłopcy, dziewczęta, którzy niestety nie mogą odmówić wykonania rozkazów, z trwogą czekali na agresję tłumu. Nie doczekali się,, zapewne ku swojemu spokojowi ducha.

Niemniej kiedy widziałem te służby we władaniu neoministra sprawiedliwości przypomniała mi się pieśń śpiewana w latach komuny, kiedy to ówczesna milicja lała jak popadnie niepokornych rodaków, a brzmi tak:

Jeźdźcy apokalipsy

Auta pokryte stalową blachą
Tego to nawet kula nie przebije
Jedyny sposób na taką maszynę
To chyba tylko butelki z benzyną

Na dachu działko wodne obrotowe
Wciąż do użytku gotowe jest
Nie służy jednak do walki z ogniem
A do gaszenia pożarów serc

Milczący ludzie w dziwnym skupieniu
Czekają jeszcze na odpowiedź
A megafony rdzawym charkotem
Krzyczą by się natychmiast rozejść

Wycie silników jak śpiew Walkirii
Poraża wszystkie bez reszty zmysły
Więc na kolana gniewny narodzie
To pędzą jeźdźcy Apokalipsy

Posępne twarze a na nich rozkaz
Odbity znakiem bezmyślności
Żadne wahanie i żadna troska
Wśród nich na pewno nie zagości

Każdy powiedział swoje „tak jest”
I od tej pory więcej nie rozumie
Zza grubych tafli pancernych szyb
Trudno jest braci rozpoznać w tłumie

No! Który pierwszy zacznie strzelać…

marsz polaków 33 1200Kompletnie niewiarygodny rząd, jego premier, ministrowie oraz rotacyjny marszałek sejmu ponownie ustawili barierki wokół sejmu – przeciw Polakom, przeciw własnemu narodowi, choć według słów neomarszałka miało być z uśmiechem przyjaźnie, już nigdy bariera między rządzącymi a narodem miała nie powrócić. To wyraz strachu tej władzy przez gniewem Patriotów, którzy na pewno nie będą działać tak, jak niedawny KOD, czy różnego rodzaju formalne czy nieformalne organizacje złożone z różnego rodzaju podejrzanych elementów anty państwowych, antykościelnych, anty demokratycznych.

Marsz był manifestacją polskości, troski o ojczyznę, wyrazem buntu przeciwko anarchii, jaką chce rządzić polskojęzyczny, jak się wydaje służący niepolskim interesom i grupom wpływów.
Nieprzebrane orze biało czerwonych flag, transparentów na których wypisane były hasła żądające respektu dla prawa i dla wolności oraz dla dobra Polski, która zagrożona utratą suwerenności jest dziś w sposób nie do opisania.
marsz polaków 54 1200Te działania, które prowadzi rząd koalicji 13 grudnia, według historyków nie miały racji bytu nawet w III rzeszy, czy w Związku Radzieckim.
To gwałt na żywym organizmie Narodu i Państwa polskiego.
Jak powiedział w swoim wystąpieniu Prezes Prawa i Sprawiedliwości Pan Jarosław Kaczyński, ten marsz to dopiero początek upominania się Wolnych Polaków o prawa dla całego narodu.
Rządzący oślepieni własnymi interesami i nienawiścią do wolności ojczyzny nie popuszczą tak łatwo, dlatego od prawych Polaków zależy czy i jak długo rząd tego szemranego pokroju będzie destabilizował, niszczył i oddawał nasze państwo obcym, a jego obywateli poniżał, deptał ich niezależność oraz lekceważył ich podstawowe prawa.

Wszystkim jaworznianom, którzy wzięli udział w marszu serdeczne podziękowania przekazuje Pan Dariusz Starzycki, szef struktur Prawa i Sprawiedliwości w Jaworznie.

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us