Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Karczma Piwna jaworznickiej Solidarności Górniczej

  • Autor 
Karczma Piwna jaworznickiej Solidarności Górniczej

karczmapiwna2023 4 294 160019 stycznia odbyła się Karczma Piwna Zorganizowana przez NSZZ Solidarność ZG Sobieski. 
Tradycyjne spotkanie górników został przesunięte o kilka tygodni w związku z wypadkiem który nastąpił na początku Grudnia 2023 roku. 

Punktualnie o godzinie 16 w Sali przygotowanej specjalnie na tę okazję zabrzmiała górnicza orkiestra a Waldemar Sopata przewodniczący Terenowej Sekcji NSZZ Solidarność miasta Jaworzno, rozpoczął karczemne świętowanie. 

Gościem spotkania jak co rok był przewodniczący NSZZ Solidarność, Piotr Duda, a nasze miasto reprezentował Pan Łukasz Kolarczyk oraz radni miasta Jaworzna, Panowie Mirosław Pieczara, Maciej Stanek, Dawid Domagalski.
Wśród honorowych gości byli Pan  Dariusz Starzycki – Wiceprezes Zarządu TAURON Serwis, Komendant Miejski Policji w Jaworznie insp. dr Piotr Uwijała, Dyrektor PUP Pan Łukasz Curyło, czy zasłużony dla  miasta i kraju Pan Jan Kurp nestor polskiej energetyki. 

Jak nakazuje tradycja, na teren karczmy nie są wpuszczane panie,. To wybitnie męskie spotkanie, na którym po męsku się rozmawia, śpiewa, biesiaduje i spożywa złoty napój w ilościach umiarkowanych.

Spotkanie jest niewidoczne dla postronnych, więc i my prezentujemy tylko zdjęcia, które nie zdradzają wszystkiego, co tam się działo. 
Zapraszamy do zobaczenia kilku z nich. 


Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us