Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  • Autor 
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

wykleci010324 26 Telefon1 marca obchodzone jest święto państwowe – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dzień ten poświęcono pamięci bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy przeciwstawili się sowieckiej agresji i reżimowi komunistycznemu.
Mianem Żołnierzy Wyklętych określani są bohaterowie, „którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu”1. Żołnierzy Wyklętych określa się również „Żołnierzami Niezłomnymi ” lub „żołnierzami drugiej konspiracji”.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ustanowiony został przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2011 r. z inicjatywy śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
NIESTETY, rząd Tuska dziś chce odrzucić w zapomnienie tych bohaterów... To Hańba!


W Jaworznie liderzy środowisk  patriotycznych uczciły 1 Marca zgromadzeniem na rynku i złożeniem kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości.


Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us