Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Pierwsza Sesja Rady Miejskiej IX kadencji w Jaworznie

  • Autor 
Pierwsza Sesja Rady Miejskiej IX kadencji w Jaworznie

sesja1Pierwsza sesja rady Miejskiej w Jaworznie odbyła się 7 maja.
Jak zwykle na inauguracyjnym spotkaniu radnych odbierają oni zaświadczenia o wyborze oraz składają ślubowanie.
Sesję poprowadził od początku najstarszy z wybranych radnych, Pan Maciej Bochenek, do czasu, kiedy gremium wybrało nowego przewodniczącego rady Miejskiej. Został nim Pan Michał Kirker, przedstawiciel Koalicji Obywatelskiej.

Na wiceprzewodniczących zostali wybrani: Pan Tadeusz Kaczmarek z ramienia JMM, Pan Maciej Stanek z ramienia PIS oraz Pan Janusz Ciołczyk z ramienia KO.
Sesja była również chwilą zaprzysiężenia wybranego prezydenta miasta, którym oczywiście w dalszym ciągu jest Pan Paweł Silbert.

Przyglądający się obradom, zarówno obecni na sali obrad urzędnicy oraz mieszkańcy odnieśli wrażenie, że wzajemne relacje radnych przeciwnych jak dotąd obozów, były nader poprawne. Dało się zauważyć, oraz z kuluarowych rozmów wywnioskować, że obie strony chcą przede wszystkim pracować dla miasta, co nie wyklucza kompromisów i opartych o konsensusy w wielu sprawach decyzji.

Jak będzie rzeczywiście, przekonamy się nawet jeśli nie po pierwszej roboczej sesji, to na pewno po kilku miesiącach.

Życzymy radnym dochowania deklaracji owocnej współpracy, a te życzenia przekładają się na mieszkańców, którzy oczekują zgody i rzeczowej pracy dla miasta wybranych na pięć lat osób.

Więcej w tej kategorii: « Święto Trzeciego Maja w Jaworznie
Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us