Menu

Wygrajmy przejście dla Jaworzna!

aktywprzejscie0915Jaworzno przystąpiło do konkursu "Aktywne przejścia dla pieszych" prowadzonego przy współudziale Fundacji PZU. Akcja prowadzona jest w ramach programu "Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym". Już teraz jaworznianie mogą głosować na pięć wytypowanych w naszym mieście przejść, które zakwalifikowano do konkursu.

Wytypowane przejścia:

      - przejście dla pieszych przy ul. Batorego (przy Szkole Podstawowej Nr 9),
    - przejście dla pieszych przy ul. Wygoda, w rejonie skrzyżowania z ul.Banasika  (przy Szkole Podstawowej Nr 22),
     - przejście dla pieszych przy ul. Piekarskiej, w rejonie łącznika Grunwaldzka-Piekarska (dojście do przystanków komunikacji miejskiej z os.Gigant, droga do Szkoły Podstawowej Nr 7),
     - przejście dla pieszych przy ul. Armii Krajowej, w rejonie skrzyżowania z ul.Tysiąclecia (dojście do osiedlowego placu targowego i przystanków komunikacji miejskiej zlokalizowanych przy ul. Grunwaldzkiej, dojście do Gimnazjum Nr 5, bezpośrednio przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5),
     - przejście dla pieszych przy ul. Grunwaldzkiej, w rejonie skrzyżowania z ul.Mostową (piesza komunikacja międzyosiedlowa, dojście do przystanków komunikacji miejskiej i punktów handlowych).

Konkurs potrwa do 28 września. Głosowanie podzielone jest na cztery etapy. Co tydzień Internauci i komisja konkursowa będą wybierać te, które Fundacja PZU wyposaży w elementy poprawiające bezpieczeństwo użytkowników. Po zakończeniu etapu i wytypowaniu 5 zwycięskich lokalizacji głosy będą zerowane, dzięki czemu w kolejnym tygodniu niewybrane przejścia zyskują ponowną szansę na zwycięstwo. W sumie, w ramach akcji zmodernizowanych zostanie 20 przejść dla pieszych w całym kraju.

Aby oddać głos, wystarczy wejść na stronę www.stopwariatom.pl i wyszukać miejscowość oraz lokalizację. Na stronie znajduje się także ranking, w którym na bieżąco aktualizowana jest liczba zebranych głosów.

Do głosowania zachęca zastępca prezydenta Dariusz Starzycki, który - w odpowiedzi na interpelację jednego z radnych - zlecił odpowiednim jednostkom wytypowanie i zgłoszenie przejść do konkursu.

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us