Menu

Pobiegaliśmy z Patrycją. Kondycja, przyjaźnie i plany na wiosnę...

biegajfin021115001To było już ostatnie spotkanie oficjalne, czyli patronowane przez Urząd Miejski w Jaworznie, ale uczestnicy biegania z Patrycją nie odpuszczą nawet w zimie.

Już umawiają się na kolejne trasy, na kolejne wspólne pokonywanie zarówno odległości jak i własnych słabości, a Patrycja Włodarczyk, która nieustannie osiąga sukcesy w sporcie zaawansowanym, chętnie daje się ?wyciągnąć" na towarzyskie spędzenie sportowego czasu. Jak sama mówi, kiedy przychodzi pora na codzienny trening często odwleka się wyjście z domu o kolejne minuty. A to jeszcze herbata, a to coś przeczytam, a może jakaś przekąska...


biegajfin021115006Kiedy trzeba samemu wyjść, nie jest to takie pasjonujące, jak sposobność spotkania się z kimś, kto ma podobne podejście do utrzymania formy fizycznej, ale i do spędzenia czasu w miłym towarzystwie.

Cykl "Biegaj z Patrycją? był wielce zachęcający, atrakcyjny, bo co tu dużo mówić - piękne Panie, które na biegach się spotykały dopingowały panów do wykazywania nadludzkiej kondycji i do wysiłku, którego nie podjęliby się w samotności, albo w towarzystwie, innych osobników płci mniej powabnej.

biegajfin021115005Ale przy paniach, które w dodatku podczas tych kilku tygodni, jak same przyznają, wyszczuplały, nabrały sprawności i wytrzymałości można góry przenosić. To te pozytywy, które były założeniem cyklu - spędzanie czasu na świeżym powietrzu, promowanie kultury fizycznej.

Poza tym osiągnięto daleko idące towarzyskie sukcesy, które spowodowały, że kilka osób podtrzymuje ze sobą kontakt również poza trasą biegu.


biegajfin021115002W środę, 4 listopada, kiedy nastała godzina 17, nastały również niemal egipskie ciemności.

Obsługa stadionu przy Moniuszki włączyła jednak oświetlenie i część treningu można było przeprowadzić na murawie boiska, co skłoniło do zastosowania kilku ciekawych zabaw biegowych.

Już niedługo pewnie spadnie śnieg, po którym biega się równie ciekawie jak po trawie.


biegajfin021115009Przyjdą nowe wyzwania na mrozie, i oczekiwania na wiosnę, kiedy to być może znów powróci cykl spotkań z Patrycją, która dała się poznać jako świetna rozmówczyni, koleżanka i wspaniała sportsmenka, wyjątkowo skromna, wiecznie uśmiechnięta i z szacunkiem traktująca nawet zadeklarowanego łamagę i ?śmierdzącego lenia? jeśli chodzi o wysiłek fizyczny.

Wszystkim życzymy spotkań z tak wspaniałą osobą, a o możliwości biegania będziemy informować.

 

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us