Menu

Wolni w świecie uzależnień - konkurs rozstrzygnięty

  • Autor 

konkpro131115057Tradycyjnie w klubie środowiskowym na Podłężu z inicjatywy Miejskiego Centrum Kultury i Sportu oraz Stowarzyszenia Równych Szans Sigma, pod skrzydłami Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych odbył się doroczny konkurs dla uczniów klas V i VI szkół podstawowych dotyczący problemu profilaktyki uzależnień oraz zdrowego trybu życia. W tym roku hasłem konkursu było ?Wolni w świecie uzależnień - używkom mówimy ? NIE?.

Do finału, który odbył się w piątek, 13 listopada w klubie Podłęże zakwalifikowało się osiem zespołów z różnych szkół.

konkpro131115001Dla uczniów podstawówek był to bardzo ciężki dzień. Całość konkursu trwała niemal 3 i pół godziny. Uczniowie bardzo zmęczeni odebrali nagrody po zmaganiach, które były bardzo trudne,. Pytania w pierwszym etapie postawione na przygotowanych kartach wymagały opisania, dość szczegółowego, problematyki używek i ochrony przed nimi, oraz podania definicji terminów związanych z prowadzeniem zdrowego trybu życia. Pół godziny trwał etap, po którym jury oceniło oddane prace i rozpoczął się etap odpowiedzi "na żywo". Każda drużyna dostała po dwa pytania, a szczegółowość odpowiedzi była punktowana. Różnice nie były wielkie, wszyscy uczniowie byli doskonale przygotowani, toteż o punktacji decydowały szczegóły.

konkpro131115033Trzeci etap to już dość swobodne zadanie, polegające na stworzeniu plakatu o tematyce zdrowotnej i ułożeniu stosownego hasła.

To zadanie, jego ocena, sprawiła jurorom w składzie Ewa Latko, Maciej Brül oraz Aleksander Tura, najwięcej kłopotu, ale w końcu udało się dojść do wspólnego zdania stawiając przy każdej pracy określona liczbę punktów.

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna ze szkoły Podstawowej nr 16, drugie ze szkoły nr 3 , a trzecie ze Świetlicy środowiskowej "Pod Kolegiata?.

Pozostałe drużyny otrzymały wyróżnienia, a były to ekipy ze szkół 10, 5, 15, 7, i 1.

Wspaniałe nagrody oraz dyplomy dla zwycięzców i wyróżnionych zostały rozdane, a na koniec zrobiono pamiątkowe zdjęcie, życząc uczniom, aby pamiętały, czego nauczyły się podczas przygotowań do konkursu i aby prowadziły naprawdę zdrowy tryb życia.

 

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us