Menu

Młodzieżowa Rada Miasta Jaworzna z wizytą u radnych w Rybniku


mrm0115_1_custom.jpgW czwartek 15 stycznia przedstawiciele Jaworznickiej Młodzieżowej Rady Miasta odwiedzili Urząd Miejski w Rybniku.

Nasi młodzieżowi radni odpowiedzieli w ten sposób na zaproszenie kolegów z Rybnickiej MRM.

Spotkanie rozpoczęło się od oficjalnego podsumowania flagowych akcji charytatywnych zorganizowanych w ubiegłym roku przez Rybnicką Młodzieżową Radę Miasta.

Obecny na sesji Prezydent Rybnika, pan Piotr Kuczera wręczył upominki sponsorom i wolontariuszom zaangażowanym w akcje.

Następnie Młodzieżowi Radni przystąpili do nieco mniej oficjalnej części spotkania; burzy mózgów.


Powietrze momentalnie naelektryzowało się od pomysłów młodych aktywistów.
Mało brakowało a zaczęłoby dochodzić do wyładowań. W twórczym skupieniu nie przeszkodził nawet pechowy wieszak, który kilkukrotnie spadał na ziemię pod ciężarem kurtek, próbując przykuć uwagę uczestników spotkania.

mrm0115_2_custom.jpgPo wspólnych przemyśleniach nastąpił czas na pytania. Nieco bardziej doświadczeni radni z Rybnickiej MRM udzielili wielu cennych wskazówek swoim Jaworznickim partnerom.

W myśl koleżeńskiej solidarności, doradzili aby przede wszystkim postawić na integrację.

Jak mówił  Wiceprzewodniczący rady:

"Podstawa to stworzyć grupę przyjaciół, którzy będą chcieli coś zmienić w mieście, a także godnie reprezentować swoich wyborców". Rybniccy radni nie są w swoich przekonaniach gołosłowni. Przykład swojego niezwykłego zintegrowania wielokrotnie pokazali podczas czwartkowej sesji.

"Jestem pod wrażeniem tego, jak bardzo są zintegrowani." - Mówiła po spotkaniu przewodnicząca Jaworznickiej MRM Aldona Hapczyk.
 "Jestem także pozytywnie zaskoczona tym jak miło nas przyjęli."

Integrację radnych rzeczywiście można było dostrzec na każdym kroku. Nic dziwnego - Rybnicka Młodzieżowa Rada ma za sobą ponad trzynaście lat doświadczeń a jej obecni członkowie sprawują swoje stanowisko już drugi rok.

mrm0115_3_custom.jpgDobrze zatem, że w najbliższych planach naszych Jaworznickich Młodzieżowych Radnych jest właśnie wyjazd integracyjny. Jeszcze lepsze zgranie grupy pozostaje już zatem kwestią najbliższych tygodni.

A naszej młodzieży przyda się odpoczynek. Przypomnijmy, że mają za sobą bardzo wiele mozolnej pracy, ale to już zdecydowanie materiał na (niejeden) osobny artykuł.

Wskazówki, których udzielili Rybniccy Młodzieżowi Radni dotyczyły także promocji działań rady.
Jak powiedział nam Przewodniczący Rady: "W dużej mierze promocja naszych poczynań zaczyna się w miejscu, z którym na co dzień obcujemy, czyli w szkole. Poprzez radiowęzeł ogłaszamy komunikat o akcji i w ten sposób zachęcamy młodzież do wzięcia w niej udziału. Nasze działania ogłaszamy także na stronie internetowej urzędu miasta, a nasza ostatnia akcja była promowana w 76 gablotach na terenie całego Rybnika".

mrm0115_4_custom.jpgTrzeba przyznać, że to niezwykle imponująca liczba, co zresztą podkreśliła przewodnicząca Aldona Hapczyk: "Na prawdę podziwiam skalę ich działań. W ostatniej akcji wzięło udział aż 125 wolontariuszy!"

Po wielu pozytywnych emocjach przyszedł jednak czas na chłodne przemyślenia.
Przedstawiciele Jaworznickiej młodzieży w myśl konstruktywnej krytyki  znaleźli miejsce na uwagi dotyczące pracy Rybnickiej MRM.

Jak przyznaje Młodzieżowy Radny Wojciech Szot: ?Członkowie RMRM dużo dyskutowali, co jest niewątpliwie dużym plusem, jednak brakowało Im organizacji i porządku.

mrm0115_5_custom.jpgMoim zdaniem formalizacja działań rady jest jednym z kryteriów jej dobrego funkcjonowania".

Trudno się z tym nie zgodzić. Luźna formuła sesji to bez wątpienia pozytywne zjawisko, jednak podążając za klasykiem; ?Co za dużo to niezdrowo".

Przedstawicielom Jaworznickiej młodzieży w wyjeździe towarzyszyły dwie osoby, które od samego początku służą młodzieży radą i pomocną dłonią; Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Jaworzna pani Ewa Zuber a także naczelnik wydziału edukacji UM - pan Zbigniew Mika.

Jak przyznaje przewodnicząca JMRM; ?To spotkanie możemy uznać za początek współpracy dwóch młodzieżowych rad." - Pozostaje nam tylko życzyć owocnej współpracy!

                                                                                                     Łukasz Twardowski
 
Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us