Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Spartanie debiutują w MMA!

 

sparta0316a 4 CustomW dniu 13.03.2016 r. w Dzierżoniowie dwoje naszych Spartan zadebiutowało w zawodach MMA.

Zawodnicy Martin Szec i Przemysław Glinka na swoim pierwszym turnieju MMA - ALMMA 102 zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce, co jak na debiut w tej formule, jest wielkim sukcesem.

Dość wspomnieć, że Klub Sportowy Sparta Jaworzno funkcjonuje niespełna dwa lata a od początku istnienia, zdobywa co raz to nowe trofea, z co raz to ważniejszych imprez sportowych.

Martin Szec, nasz 17-letni junior bez przeszkód dotarł do finału kategorii -77kg, pomyślnie kończąc walki: eliminacyjną i półfinałową. Jaworznianin w pierwszej walce bez trudu po krótkiej wymianie w stójce wykonał rzut, po którym przeciwnik nie był w stanie kontynuować walki. Tak po niespełna 40 sekundach Martin awansował do półfinału.

sparta0316a 2 CustomTu przewalczył pełne 4 minuty kontrolując całą walkę aż do ostatnich sekund. Od początku zaatakował i sprowadził przeciwnika do parteru, gdzie zajął pozycję dominującą i sukcesywnie "obijał" rywala odbierając mu chęć do dalszej walki.

W finałowym pojedynku Spartaninowi zabrakło odrobiny szczęścia przy próbie obejścia gardy leżącego już przeciwnika. Wykonując wspomniane obejście odsłonił głowę, co szybko wykorzystał przeciwnik wykonując celne kopnięcie, po którym sędzia zadecydował o przerwaniu walki.

Drugi z naszych zawodników, Przemysław Glinka stoczył dwie walki w kategorii senior -61kg. Niestety pierwsza walka, którą przegrał pozbawiła go możliwości udziału w finale, jednak kolejny pojedynek przebiegł po myśli naszego zawodnika.

sparta0316a 1 Customsparta0316a 3 CustomW walce o brązowy medal, Przemek nie ustępował rywalowi w żadnej płaszczyźnie. Dominował zarówno w stójce, jak i zwarciu czy parterze. Ostatecznie wygrał emocjonującą walkę i z ALMMA 102 wrócił z brązowym krążkiem.

Obaj zawodnicy świetnie realizowali założenia ustalone jeszcze przed turniejem. Szczególne podziękowania należą się trenerowi Tomaszowi Jamrozowi, który włożył sporo pracy trenerskiej, by jak najlepiej przygotować Martina i Przemka do walki w stójce. W bieżącym roku zawodnicy i trenerzy Sparty planują starty w kolejnych imprezach sportowych z których już zapowiadaj przywiezienie kolejnych medali. Start Jaworznian w ALMMA 102 był możliwy dzięki wsparciu naszego miasta w ramach zadania "Rozwój Ju Jitsu i brazylijskiego Jiu Jitsu w Jaworznie".

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us