Menu

Jaworznicki Dzień Książki w I LO uważamy za udany

  • Autor 

dslowik1lo0316 319 marca młodzież z I LO zorganizowała jaworznicki Dzień Książki, z myślą o wsparciu swojej chorej koleżanki, która boryka się z powikłaniami po boreliozie. Harmonogram Dnia książki był bardzo napięty - już od godziny 11 00 można było posłuchać prelekcji o intrygującym tytule: "Magiczne stworzenia, które żyją pod Twoim łóżkiem".

Było co nieco o poezji, a także spotkanie z gościem, który niedawno wkroczył w wydawniczy świat. Dominika Słowik - jaworznianka, która zadebiutowała w ubiegłym roku powieścią pt. "Atlas Doppelganger" opowiedziała nie tylko o swojej powieści, ale także poruszyła kilka ważnych tematów związanych z malejącym czytelnictwem w Polsce, czy kwestii związanych z kondycją polskiego pisarstwa.

dslowik1lo0316 5Słuchacze mieli szansę dowiedzieć się od świeżo upieczonej pisarki jak od kuchni przedstawia się proces twórczy, jak wygląda dzień prawdziwego artysty i czy... da się utrzymać z pisarskiego fachu. Dużą część spotkania zdominowały opowieści o podróżach, bez odniesienia do których być może nie powstałby "Atlas...".

Z racji tego, że spotkanie odbyło się w liceum, wśród młodych ludzi, słowa Dominiki z pewnością trafiły na podatny grunt.

Młodzież zdająca lada chwila maturę, stojąca przed pierwszymi poważnymi wyborami dotyczącymi ścieżki życiowej, na pewno z zapartym tchem i zazdrością słuchała barwnych opowieści o początkach podróżniczego żywota zaproszonego gościa.

Spotkanie zakończone zostało optymistycznym akcentem dającym nadzieję, że najmłodsze pokolenia na rzecz smartfonów i gier komputerowych nie zapomni całkowicie o pachnących papierem książkach i przyjemności jaką można czerpać ze słowa pisanego.

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us