Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Rozpoczęcie sezonu wędkarskiego w Jaworznie

 

zawody10042016gii001

10 kwietnia w deszczowy dzień nad stawami Makowiska w Byczynie odbyły się inaugurujące sezon zawody wędkarskie. Ponieważ koło Jaworzno Miasto obchodzi w tym roku jubileusz 60 lecia powstania zawody te zatytułowano jubileuszowymi.

Z tej okazji na zakończenie przyjechał i udekorował zwycięzców Zastępca Prezydenta Jaworzna, Pan Tadeusz Kaczmarek. Wśród gratulacji dla najlepszych były i pozdrowienia dla nie mogącego dziś być ?na stawach? Prezesa koła, Pana Jerzego Strycharskiego, który przeszedł ważną operację i odbywa teraz rehabilitację. Również my życzymy szybkiego odzyskania kondycji.

Na starcie stanęło około 70 zawodników. jak to zwykle bywa w pierwszych zawodach w roku wędkarze łowią przede wszystkim na cięższy sprzęt - odległościówki bądź zwykłe spławikówki. Rzadziej na bata albo na tyczkę. Spowodowane to jest niedawnym zarybieniem i obecnością w stawach ponad tony świeżych, zdrowych ryb.
Nie liczą się, z małymi wyjątkami, płotki czy karasie, albo okonie. Liczy się karp. A ten dopisał tylko kilku wędkarzom, za to dość obficie. Prawie 25 kilogramów złowił zwycięzca, Wojciech Hentschel, drugi w kolejności by Mieczysław Gierałt, a trzeci Marcin Węgrzyn. Oboje również po ponad 20 kilo ryb złowili.

Dalsza klasyfikacja przedstawiona jest na stronie koła - TUTAJ

Wędkarzom gratulujemy i zapraszamy na kolejne zawody , które odbędą się już 24 kwietnia i będą to mistrzostwa koła.

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us