Menu

Inwalidzi spotkali się na dorocznym ich "Dniu"

  • Autor 

inwalrelax5maj16t018Światowy Dzień Inwalidy to okazja do pokazania właśnie światu, że będąc inwalidą nie jest się człowiekiem innym, mniej wartościowym. Czasem jest się słabszym, albo posiadającym mniejszą kondycję fizyczną, ale umysł intelekt niejednokrotnie rekompensuje niedostatki spowodowane czy to nabytą, czy też organiczną niedoskonałością.

Jaworznie od kilkunastu lat Światowy dzień inwalidy to okazja do spotkania się z częścią osób zrzeszonych w Jaworznickim oddziele Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

inwalrelax5maj16t019W dniu 5 maja takie spotkanie odbyło się w godzinach popołudniowych. Gospodarzami był zarząd związku, a gościny udzielił Klub Relax w Niedzieliskach.

Jako goście przybyli  poseł na Sejm RP Dariusz Starzycki, Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek oraz przedstawiciele Rady Miejskiej - Renata Gacek i Janusz Papuga.

Wśród serdeczności i życzeń były słowa Pana posła, który wypowiedział się na temat działalności związku, wyrażając wielki podziw w kierunku osób zrzeszonych w tej organizacji, pragnących od życia dużo więcej i osiągający dużo więcej, niż to wyglądałoby z zewnątrz.

inwalrelax5maj16t014Wśród zebranych bowiem były i żony i mężowie, rodzice, dziadkowie, którzy oprócz czynienia swoich rodzinnych obowiązków mają czas siłę i chęć brania udziału w spotkaniach, wyjazdach, uroczystościach. Taka aktywność w wieku dojrzałym to skarb, który należy pielęgnować i dawać mu coraz większe szanse.

Miasto Jaworzno stara się iść naprzeciw oczekiwaniom i wspiera codzienną działalność związku jak i poszczególne wydarzenia.

 

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us