Menu

Strażacy rywalizowali w wędkowaniu

  • Autor 


zawodystraz0616055Dużo miejsca w naszych relacjach poświęcamy wędkarstwu, bo to dyscyplina popularna, ciekawa i sprzyjająca kontaktowi z naturą. Jest dobrym sposobem na oderwanie się od codzienności również dla strażaków, którzy w swoich szeregach mają wieli pasjonatów wędkowania.

11 czerwca na stawie w Łęgu odbyły się doroczne zawody drużyn pożarniczych, w których wzięło udział 7 zespołów, łącznie z zespołem Wydziału Zarządzania Kryzysowego UM w Jaworznie, który ściśle współdziała z jednostkami OSP na terenie miasta.

Wędkowanie miało bardzo rekreacyjny charakter, jednak nie brakło emocji związanych z oczekiwaniem na brania.zawodystraz0616021Ryba niespecjalnie chętna była do współpracy, toteż liczyła się każda najmniejsza złowiona sztuka, bo o wynikach końcowych mogły decydować dosłownie gramy.
Różnice jednak były dość spore, bowiem w różnych miejscach stawu ryby różnie reagowały na przynęty i wyłonienie zwycięzcy, którym została OSP Byczyna nie było trudne. Ciekawostką jest fakt, że na drugim miejscu uplasowała się drużyna złożona z trzech przedstawicieli Wydziału Zarządzania Kryzysowego.
W ogłoszeniu wyników i rozdaniu nagród uczestniczyła Pani Monika Bryl - zastępca Prezydenta Jaworzna, która, jak się dowiedzieliśmy, dużo wie na temat wędkowania i sama niegdyś łowiła ryby.
Ta informacja zaimponowała strażakom, którzy zadeklarowali, że chętnie widzieli by Panią Monikę w drużynie wędkarskiej, tym bardziej, że Pani Prezydent przecież jest druhną w OSP Osiedle Stałe.
Na rozwój wypadków będziemy czekać, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć z sobotniego przedpołudnia.

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us