Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Święto Policji w odnowionej komendzie

  • Autor 


swietopolicji0716009Z udziałem wielu oficjeli, w tym Komendanta Wojewódzkiego Policji, insp. mgr. Krzysztof Justyńskiego, Jego Zastępcy, insp. Piotra Kuci, władz miasta Jaworzna, w osobach Prezydenta, Pana Pawła Silberta i  Zastępcy Prezydenta, Pani Moniki Bryl, odbyły się uroczystości związane ze świętem Policji.

Na apel zaplanowany na godzinę 13 przybył również Dyrektor Biura Poselskiego Posła na Sejm Dariusza Starzyckiego, Pan Maciej Stanek.

Gospodarzem był Komendant Miejski Policji w Jaworznie mgr inż. Adam Mandera.


swietopolicji0716056Ponieważ jednostek, w których z dużym rozmachem obchodzi się to święto, wyznaczone oficjalnie na dzień 24 lipca, w różnych jednostkach odbywa się ono w różnym czasie.

W Jaworznie stało się to właśnie 6 lipca.
Okazją do wystąpienia Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, do przybycia kierowników i dyrektorów miejskich jednostek organizacyjnych, a także do udziału Księdza Prałata, Eugeniusza Cebulskiego było oddanie wyremontowanej jednostki do użytku.

swietopolicji0716036Remont rozpoczął się w roku 2013, a dziś zarówno zaproszeni goście, jak i media, mieli okazję do zwiedzenia niektórych pomieszczeń lśniących czystością i nowoczesnością.
Apel przed gmachem komendy trwał około 45 minut. W tym czasie wysłuchano przemówień, obserwowano popisy orkiestry, która odgrywała, przewidziane swoistą policyjną procedurą sygnały.
Kulminacyjnym momentem było przecięcie wstęgi u progu komendy.
W godzinę później w budynku Teatru Sztuk Dokonano przyznania wyróżnień funkcjonariuszom Policji w Jaworznie za wzorową pracę i wróżniającą się postawę w pełnieniu służby społeczeństwu.

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us